Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www - z ang. SEO (search engine optimization) oznacza szereg działań mających na celu osiągnięcie najwyższych pozycji strony internetowej w wynikach organicznych w wyszukiwarkach internetowych.

Pozycjonowanie stron to działania dotyczące optymalizacji treści i kodu źródłowego strony internetowej, a także pozyskiwanie linków do strony internetowej.

Zapytaj o wycenę!
pozycjonowanie stron
Czy wiesz, że ...

Pozycjonowanie stron

  • poprawia widoczność strony w wynikach wyszukiwania
  • zwiększa ilość odwiedzin w serwisie
  • pomaga dotrzeć do potencjalnych klientów
  • zwiększa przewagę nad konkurencją w branży
  • zwiększa zyski w firmach
  • wpływa na rozpoznawalność firmy

Obszar działania

Pozycjonowanie stron (SEO) to szereg działań optymalizacyjnych on-page oraz off-page. Działania optymalizacyjne wykonane zgodnie z wytycznymi dla Webmasterów. Odpowiednio wykonana optymalizacja wpływa na ocenę przez roboty wyszukiwarek oraz użytkowników. Pozycjonowanie jest głównym filarem naszej firmy, od tego wszystko się zaczęło i trwa od przeszło 10 lat. Uważamy, że strona internetowa na wysokich pozycjach w Google jest pewną przepustką do wzrostu odwiedzin, a co za tym idzie do większych zysków. Głównym naszym zadaniem jest prawidłowa optymalizacja strony, nasycenie jej odpowiednią ilością słów kluczowych, budowa profesjonalnego zaplecza z, którego pozyskujemy wartościowe linki oraz podwyższeniem pozycji strony w wyszukiwarkach internetowych. Nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, że jesteśmy w stanie oferować Twojej firmie kompleksowe usługi z zakresu optymalizacji i pozycjonowania. Indywidualne podejście do każdej strony sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać indywidualny plan działań dla Twojej strony, który przyniesie najlepsze efekty.

Mała firma jednoosobowa, średnia firma lub duża międzynarodowa korporacja – każdy rodzaj działalności gospodarczej potrzebuje własnej strony internetowej w sieci. Strona internetowa jest podstawą wizerunku firmy oraz narzędziem komunikacji z klientem. Każdy zdaje sobie sprawę, że strona internetowa jest pierwszym krokiem na przyciągnięcie nowych klientów do firmy. Przejrzysta oraz intuicyjna strona internetowa sprawia, że klient chętnie korzysta z oferowanych usług, na stronie internetowej. W obecnej chwili, tworząc stronę internetową, musimy zadbać o wiele aspektów, aby proces pozycjonowania strony była łatwiejszy, a poruszanie się po stronie było intuicyjne. Nie można zapomnieć o wersji RWD lub mobilnej swojej strony internetowej. Tylko taka strona prawidłowo wyświetla się na urządzeniach mobilnych Twoich potencjalnych klientów! Nasz zespół stworzy dla Ciebie stronę internetową, która wyróżni się w tłumie, funkcjonalnością oraz atrakcyjną i nowoczesną wizualizacją. Przygotujemy dla Ciebie stronę, według Twoich oczekiwań!

Google AdWords powszechnie znane jako kampania linków sponsorowanych lub kampania PPC. Linki sponsorowane jest systemem reklamowym firmy Google, za pomocą którego mamy możliwość wyświetlania reklam tekstowych z odnośnikiem do Twojej strony internetowej w wyszukiwarce internetowej pod dowolnie określonymi słowami kluczowymi. Google AdWords możesz wyświetlać jako jednostki linków, elementy graficzne lub wideo na stronach partnerów Google. Kampania AdWords realizowana jest na podstawie słów kluczowych określanych dla każdej kampania. Jeżeli oczekujesz, szybkich efektów, powinniście pomyśleć o połączeniu kampanii linków sponsorowanych z usługą pozycjonowania. Musisz pamiętać, że reklama w Google AdWords przynosi natychmiastowe efekty, ale nie tak trwałe, jak z procesu pozycjonowania strony. Google AdWords to płatna forma marketingu internetowego, która jest niezwykle skuteczna. Samo przygotowanie kampanii AdWords bez minimalnej wiedzy na temat pozycjonowania i technik marketingowych może być kłopotliwe. Nie przejmuj się - zrobimy to za Ciebie.

Czy zdajesz sobie sprawę jak ważnym, kluczowym elementem, w Twojej firmie jest pozycjonowanie? Zastanawiasz się, czy Twoja strona internetowa posiada odpowiednią optymalizację ukierunkowaną na poprawę widoczności jej w Google? Pozycjonowanie stron, jakie realizujesz na swojej stronie internetowej, przynosi zyski? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania brzmi NIE, koniecznie potrzebujesz szkolenia z zakresu pozycjonowania stron i optymalizacji. Szkolenie SEO to najlepsze rozwiązanie, aby poznać najlepsze i najskuteczniejsze tajniki pozycjonowania stron w Polsce. Każda dziedzina wymaga wiedzy. Dlatego łatwo odróżnić specjalistę danej dyscypliny od osoby, która nie zna się na mankamentach określonego fachu. Nikt nie zostanie specjalistą pozycjonowania bez szkolenia SEO. Wiedza, jaką przekazujemy na szkoleniach SEO, jest poparta wieloletnim doświadczeniem oraz praktyką. Po szkoleniu z optymalizacji oraz pozycjonowania stron, bez problemów będziesz w stanie wykonać optymalizację swojej strony oraz podwyższyć jej pozycję w wyszukiwarkach internetowych.

W dobie telefonów komórkowych, limitu transferu i dużej konkurencyjności, optymalizacja stron jest jednym z kluczowych elementów decydujących o konwersji. Strony „starsze” zwykle w tym aspekcie są daleko w tyle, co w znacznej mierze utrudnia, a nawet uniemożliwia swobodne korzystanie z witryny. Dbając o wygodę użytkowania strony internetowej, a przy okazji o pozycjonowanie naszej strony w wyszukiwarkach internetowych, musimy pamiętać, aby: strona internetowa wczytywała się szybko, wyświetlała się poprawnie na urządzeniach mobilnych oraz spełniała aspekty techniczne obecnych wymagań Google. Nasz zespół specjalistów zaktualizuje Twoją stronę internetową, stworzy panel administracyjny, poprawimy błędy programistyczne, wykona optymalizację czy dostosuje do prawidłowego wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twoja strona wymaga aktualizacji strony, koniecznie zapoznać się z nasza obszerną bazą informacji w linku poniżej.

Pod kątem optymalizacji, błędów w skryptach i user experiance. Niezwykle ważne jest, aby użytkownik czuł się swobodnie na stronie internetowej, którą ogląda. Na swobodę poruszania się po stronie wpływa wiele czynników, między innymi - czytelność, czas ładowania strony czy intuicyjna nawigacja. Gruntowna analiza strony internetowej może pokazać nam słabe i silne strony naszej witryny. Prawidłowo wdrożona analiza strony nie tylko wpływa na podwyższenie pozycji w wyszukiwarkach internetowych, ale również dba o zadowolenie odwiedzających. Nasz zespół specjalistów analizuje kilkadziesiąt elementów, które mają znaczenie w procesie pozycjonowania. Strona internetowa dostosowana do wymogów Google ma kluczowe znaczenie dla widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych. Wśród długiej listy analizowanych elementów strony internetowej, można wyróżnić: analizę techniczną strony, analizę wersji mobilnej strony, analizę nagłówków dokumentu HTML, analiza zawartości strony czy analiza widoczności strony w sieci.

pozycjonowanie stron

Na czym polega pozycjonowanie?

Jak sprawić, aby strona pojawiła się na pozycji TOP 1 w wyszukiwarce Google po wpisaniu definiującej Państwa branżę/produkt/usługę frazy kluczowej? Tym właśnie zajmuje się pozycjonowanie stron.

To proces składający się z wielu działań, zmian, analiz i wdrożeń, którego celem jest sprawienie, aby roboty wyszukiwarki Google promowały witrynę na wskazane, najważniejsze frazy kluczowe (czyli słowa, które internauta wpisze w wyszukiwarkę, szukając usług lub produktów dostępnych na promowanej stronie).

Promowanie stron w wyszukiwarce Google wymaga doświadczenia, wiedzy i ciągłej analizy rynku oraz zmian, które zachodzą w algorytmie. Do tego dodajmy konkurencję, która również chce wykorzystać potencjał, jaki drzemie Internecie. Dlatego jeżeli szukają Państwo specjalistów, którzy znają się na pozycjonowaniu, mają na koncie kampanie SEO zwieńczone sukcesami – zapraszamy do współpracy. Dla nas pozycjonowanie stron to dogłębna analiza fraz kluczowych (i konkurencji), optymalizacja strony i linkbuilding, który w sposób bezpieczny wypromuje Państwa witrynę w wyszukiwarce Google.

Zalety pozycjonowania stron internetowych

Jak wygląda strona wyników wyszukiwania?

Google cały czas zmienia wygląd wyników wyszukiwania dla poszczególnych zapytań, dopasowuje ilość linków sponsorowanych, wprowadza nowości (takie, jak chociażby Google Shopping) czy też testuje inne sposoby wyświetlania wyników. Niemniej da się zauważyć pewien schemat, który nie zmienia się praktycznie od początków istnienia algorytmu. To, jak będzie wyglądać strona z indeksem portali spełniających kryteria po wpisaniu danej frazy, zależy w głównej mierze od rodzaju zapytania, jakie wyślemy do algorytmu (po wpisaniu kursu waluty, pojawi się przelicznik na złotówki, po wpisaniu nazwy filmu, naszym oczom ukaże się pełna obsada, a po wpisaniu frazy związanej z pogodą - Google zaoferuje nam wykres pogodowy).

My jednak skupimy się na frazach, które dotyczą produktów/usług wyszukiwanych przez internautów. Są to tak zwane frazy exact-match, czyli wyrażenia, które najczęściej wpisują internauci szukający konkretnych produktów lub usług.

wyniki wyszukiwania

Po wpisaniu nazwy produktów, strona z wynikami wyszukiwania będzie wyglądała następująco: pierwsze 1-4 wyników wyszukiwania zajmą linki oznaczone reklamą (tak zwane linki sponsorowane, dodane w ramach kampanii Ads (dawniej AdWords) – ilość tych linków zależy od konkurencyjności frazy), po prawej stronie pojawi się okienko Zakupów Google (to również płatna forma reklamy, tak zwane Google Merchandise) natomiast pod wynikami Ads zarezerwowano miejsce na wyniki organiczne/naturalne. Według badań, internauci bardzo często ignorują linki reklamowe, szukając ofert w sekcji wyników organicznych, gdyż to właśnie tam znajdą lepsze oferty bądź bardziej dopasowane usługi do ich zapytania. Wynik organiczne obejmują wszystkie strony, które nie korzystają z płatnej promocji w Google – czyli strony, które pozycjonowane są w sposób naturalny. I tu do akcji wkraczamy my, sprawiając, aby Państwa strona była jak najwyżej w sekcji wyników naturalnych.

Algorytmy Google

Niestety Google bardzo skrzętnie skrywa swoje tajemnice – zasady działania algorytmu Google nie są oficjalnie znane. Mimo to, gigant z Mountain View bardzo często publikuje na swoim oficjalnym blogu wytyczne dla webmasterów, które dotyczą budowy stron, struktury danych czy też sposobu budowania profilu linkowego – nie są to oczywiście oficjalne wytyczne dotyczące pozycjonowania (Google nie uznaje tego słowa), niemniej pozycjonerzy na całym świecie dostosowują się do tych zaleceń i dzięki temu dużo skuteczniej promują witryny. Pozycjonując strony, staramy się na bieżąco analizować zmiany, testować nowe rozwiązania i sprawdzać, jak algorytm Google zinterpretuje nowe wdrożenia optymalizacyjne.

Nieoficjalnie mówi się, że algorytm Google do indeksowania i pozycjonowania stron wykorzystuje ponad 200 różnych czynników. Googole analizuje jakość linków wychodzących i przychodzących, treści na stronie (unikalność i przydatność dla internautów), odzew na publikowane treści, RWD strony (responsywność, poprawne wyświetlanie strony na urządzeniach mobilnych), budowę, technologię, szybkość wyczytywania i wiele więcej. Algorytm promuje strony, które są aktualizowane, mają unikalną treść, bogate zaplecze przydatnych linków, sygnały social media (udostępnienia na takich portalach, jak Facebook, Instagram, Twitter) a także linki, które pochodzą z innych, zaufanych stron.

Algorytm Google wykorzystuje ponad 200 czynników do analizowania i indeksowania każdej witryny. Warto także wiedzieć, że roboty Google nieustannie dostarczają nowych informacji dla algorytmu – Google zmienia wyniki wyszukiwań i na bieżąco dopasowuje wyświetlenia tak, aby jak najdokładniej odpowiadały zapytaniom wysyłanym przez internautów. Jeżeli na dane słowo kluczowe witryna spełnia wyśrubowane wytyczne Google i pokonuje konkurencyjne strony z tej samej branży – Google wyświetla portal wyżej, niż inne strony. Oczywiście spowodowanie, aby Państwa strona była wyżej, niż strona konkurencji, to zadanie dla specjalistów, którzy specjalizują się w pozycjonowaniu stron, czyli dbaniu o wszystkie czynniki on-site i off-site związane z pozycjonowaniem. Należy pamiętać, że nie sama budowa strony i treść jest ważna - Google analizuje także sygnały social media, profil linkowy i wiele innych aspektów zewnętrznych, które powiązane są z pozycjonowaną stroną. Dlatego promowanie witryny w wyszukiwarce Google wymaga czasu, umiejętności i znajomości zachowań algorytmu.

W Damtox dbamy, aby każdy projekt prowadzony był umiejętnie i z korzyścią dla Klientów. Analizujemy wszystkie czynniki na stronie i poza nią, dokładnie sprawdzamy konkurencyjne strony i sprawiamy, że portale naszych Klientów są atrakcyjniejsze dla Google (i tym samym dużo szybciej zyskują wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania na ustalone, branżowe frazy kluczowe).

Zasada jest prosta – pozycjonowana strona, która ma już wysokie pozycje, częściej wyświetla się użytkownikom, niż strona, która znajduje się na trzeciej bądź dalszej podstronie z wynikami wyszukiwań. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost ilości odwiedzin, czyli wejścia potencjalnych Klientów na stronę. Niech Państwo przyznają – kiedy podczas poszukiwania usług czy produktów lub informacji/porad w sieci przeszli Państwo na czwartą lub piątą stronę wyszukiwań? Dokładnie, cały ruch przejmują strony, które znajdują się na pozycjach TOP 1-5. Internauci nie chcą tracić czasu na przeczesywanie dalszych stron, gdyż algorytm Google bardzo często wyświetla na pierwszym miejscu portal, który zawiera poszukiwane informacje lub produkty.

Oczywiście strona samodzielnie nigdy nie znajdzie się na pozycji TOP 1 (wyjątkiem mogą być bardzo niszowe, niewyszukiwane przez nikogo frazy – czyli słowa, które nie wygenerują ruchu i zysku). Gdy chodzi o konkurencyjną frazę opisującą popularny produkt lub usługę – do przyciągnięcia ruchu, czyli do pojawienia się na upragnionej pozycji TOP 1, wymagane jest pozycjonowanie. W przeciwnym wypadku portal znajdzie się na szarym końcu indeksu wyszukiwania i nie będzie miał szansy, aby zaprezentować swoją treść dla osób, które akurat szukają w Google produktów lub usług oferowanych przez Państwa firmę.

Wypromowanie strony w wynikach wyszukiwania Google pozwala nie tylko dotrzeć do jeszcze większego grona internetowych odbiorców, ale także zdobyć nowe kontrakty, zachęcić kontrahentów do współpracy czy finalnie zwiększyć zyski z prowadzonej sprzedaży produktów/usług.
pierwsza pozycja w Google

Dzięki pozycjonowaniu zdobędziesz pierwszą pozycję!

Dbając o pozycjonowanie strony, dbają Państwo o rozwój firmy i dają sobie szansę na poszerzanie biznesowych horyzontów. Nawet jeżeli nie prowadzą Państwo ogromnej, międzynarodowej korporacji, tylko mniejszą firmę nastawioną na lokalne świadczenie usług – pozycjonowanie stron pomoże w dotarciu do Klientów z danego regionu i poinformowaniu ich o istnieniu Państwa firmy i oferty. Nie bez powodu mówi się, że reklama jest dźwignią handlu.

W przypadku Internetu, to pozycjonowanie stron jest taką dźwignią, która odpowiada za sukces Państwa firmy. Dlatego jeżeli mają Państwo plan, aby rozwijać firmę, zdobywać nowych Klientów, poszerzać biznesowe horyzonty czy też wejść z ofertą/produktami na zagraniczny rynek – pozycjonowanie stron będzie najlepszą inwestycją. Z nami będzie to inwestycja udana i prowadzona na jasnych warunkach. Pierwsze miejsce w sprzedaży, zyskach i w branży już czeka!

dobór słów kluczowych, a pozycjonowanie stron

Jak dobrać najlepsze słowa kluczowe do pozycjonowania?

Kampania SEO to przede wszystkim słowa kluczowe. Od tego rozpoczyna się cały proces pozycjonowania. Na tym etapie ważą się losy sukcesu całej promocji witryny w sieci. Dlaczego? Ponieważ nieodpowiedni dobór fraz kluczowych może narazić właściciela strony na zbędny wydatek (bardzo konkurencyjne frazy wymagają ogromnych nakładów środków do wypromowania w sieci, nie zawsze przynosząc oczekiwane rezultaty pod postacią dużej ilości zawartych transakcji) lub nawet niepowodzenie całej promocji.

To tłumaczy fakt, dlaczego przykładamy dużą wagę do wyboru fraz kluczowych dla stron naszych Klientów. Analizujemy konkurencję, sprawdzamy konkurencyjność i trafność fraz, szukamy najlepszych rozwiązań, dopasowując słowa kluczowe do budżetu i możliwości oferty Klienta, po czym po zatwierdzeniu zestawu słów kluczowych, rozpoczynamy cały proces optymalizacji strony i pozycjonowania pod wybrane wyrażenia.

W Damtox wyznajemy zasadę, że nie zawsze najbardziej konkurencyjne frazy są najlepsze – czasami lepiej wybrać dwie niszowe frazy, których wypozycjonowanie będzie kosztować znacznie mniej i które przyniosą o wiele większy i bardziej wartościowy ruch na stronę, niż jedną konkurencją frazę, która nie da oczekiwanych efektów i będzie wymagać dużo większych nakładów pracy i funduszy. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie Klientów, w naszym portfolio znajdują się zarówno frazy bardzo konkurencyjne, jak i te niszowe – nie boimy się wyzwań! Zawsze jednak dużą uwagę przykładamy do procesu wyboru fraz kluczowych, gdyż to jeden z kluczowych elementów każdej kampanii SEO.

Czym różni się pozycjonowanie od reklamy Google AdWords?

Powyżej opisaliśmy, jak wygląda strona z wynikami wyszukiwań Google i zaprezentowaliśmy zrzut ekranu, gdzie dokładnie pokazujemy segmenty wyników wyszukiwania. To poniekąd jest odpowiedzią na pytanie, czym różni się pozycjonowanie stron od płatnej reklamy w sieci Google Ads (dawniej AdWords). Decydując się na płatną kampanię, mają Państwo możliwość promowania strony w sekcji Reklama. Mimo, iż taka forma pozwala na natychmiastowe pojawienie się strony w wynikach wyszukiwania, jest to drogie rozwiązanie.

Bez odpowiedniej optymalizacji kampanii, dobrania fraz kluczowych i określenia budżetu, promocja w Google Ads (AdWords) może pochłonąć miesięczny budżet w zaledwie kilka godzin (Google pobiera ustalone opłaty za każde kliknięcie użytkownika – bez znaczenia, czy zdecyduje się on na zakup lub podjęcie współpracy). Pozycjonowanie stron to proces, który ma za zadanie nakłonić wyszukiwarkę Google do wyświetlenia strony na najwyższych pozycjach w segmencie wyników naturalnych (czyli tuż pod sekcją reklamową). Proces ten wymaga pracy, umiejętności, doświadczenia i czasu, jednak jest dużo trwalszą i tańszą formą reklamy. Ponadto zyskując pozycje TOP, Google nie nalicza żadnych opłat za wejścia (których bardzo często jest więcej, niż w przypadku Google AdWords). Dlatego w perspektywie czasu, pozycjonowanie stron to o wiele lepsza i tańsza inwestycja – zwłaszcza, gdy kampanią SEO zajmą się specjaliści z naszej firmy.

pierwsza pozycja w Google

Czy profesjonalne pozycjonowanie musi kosztować?

Pozycjonowanie stron to czynności, które wymagają głębokiej analizy budowy portalu, fraz, konkurencji, algorytmu Google i wielu innych elementów, które mają bezpośredni lub pośredni wpływ na stronę pojawiającą się w Google. Dodajmy do tego ciągle zmieniające się trendy w marketingu online i samym działaniu algorytmu i robotów wyszukiwarki. Działania te wymagają czasu i przede wszystkim umiejętności. Przypomnijmy, że Google nie publikuje oficjalnych informacji, jak działa algorytm wyszukiwarki i co działa na plus, a co na minus w zakresie pozycjonowania stron. To znacząco utrudnia cały proces i wymaga prowadzenia ciągłych testów i analiz.

Warto także wspomnieć, że Google bardzo ceni strony, które mają bogaty zasób artykułów przydatnych dla czytelników. Content is a King – to powiedzenie idealnie sprawdza się w zakresie promowania strony w wyszukiwarce Google. A jak wiadomo, zlecenie treści dla profesjonalnego copywritera, który przed napisaniem artykułu dokona researchu informacji, przeanalizuje frazy, wybierze najważniejsze informacje i w trafny sposób opisze całe zagadnienie to dodatkowy, miesięczny koszt.

Nie zapominamy także o publikacjach na portalach zewnętrznych (content marketing i artykuły sponsorowane z linkami). Takie kampanie wymagają nie tylko treści, ale również opłat za publikację na zewnętrznych serwisach (najczęściej tematycznych blogach branżowych). Portale cenią swoją niezależność dziennikarską, dlatego nie opublikują artykułu za darmo, bez żadnej gaży. Czym popularniejszy portal, tym wyższe koszty związane z gościnną publikacją artykułu.

Oczywiście na koszty pozycjonowania składa się jeszcze wiele innych czynników – budowa i utrzymanie stron zapleczowych, serwery, treści pod pozycjonowanie, audyt SEO strony, optymalizacja, analiza fraz kluczowych, opłata za zdobyte linki. Wykonując te wszystkie czynności w różnych firmach i agencjach, będą Państwo narażeni na duże koszty. Na szczęście my, oferując kompleksowe rozwiązania pozycjonerskie, mamy stałych współpracowników i kontrahentów, którzy na zasadzie długofalowej współpracy realizują dla nas usługi związane z copywritingiem czy publikowaniem treści na wiarygodnych portalach w dużo niższych cenach. Dzięki temu możemy obniżyć koszty pozycjonowania, nie obniżając jakości.

Odpowiadając na tytułowe pytanie – tak, solidne, efektywne, profesjonalne i dające korzyści pozycjonowanie stron wymaga jakości, a to kosztuje. Niemniej nie należy się tego bać – wystarczy podjąć z nami współpracę, abyśmy mogli zaoferować profesjonalne pozycjonowanie strony na ustalonych, rozsądnych warunkach finansowych.

pozycjonowanie stron cennik

Pozycjonowanie na długi ogon (Long Tail)

Pozycjonowanie, a google maps

Po wpisaniu w wynikach wyszukiwania nazwy firmy lub usługi z dopiskiem nazwy miasta, Google bardzo często w pierwszej kolejności wyświetli wyniki i adresy firm dodanych do usługi Google Maps. To informator, który w wizualny sposób pokazuje punkty na mapie, które mogą zainteresować internautę szukającego usług lub produktów w swojej okolicy. Google Maps bardzo często wykorzystywane są przez podróżnych, osoby przejezdne i lokalnych mieszkańców, którzy szukają określonej firmy w sąsiedztwie. Oczywiście z tej formy reklamy korzysta wiele firm i lokalnych oddziałów, dlatego również w Google Maps pojawia się konkurencja i konieczność pozycjonowania wizytówki, aby ta pojawiała się jak najwyższej na mapie wyszukiwań i była sugerowana jako pierwsza na konkretne frazy kluczowe związane ze świadczonymi usługami lub charakterem prowadzonej działalności gospodarczej.

pozycjonowanie google maps

Mamy doświadczenie w tworzeniu, optymalizowaniu i pozycjonowaniu firmowych wizytówek Google Maps. Staramy się, aby wizytówki firm naszych kontrahentów były jak najwyższej w wynikach wyszukiwania, co pozwala na zdobywanie nowych Klientów lokalnych. Google Maps to wygodny i rosnący w siłę sposób szukania firm, dlatego nie wolno pomijać tej formy reklamy w pozycjonowaniu strony.

pozycjonowanie google maps

Jak pozycjonować wizytówkę w google maps?

Pozycjonowanie wizytówki firmy w Google Maps wymaga profesjonalnego podejścia. Na samym początku należy stworzyć i uwierzytelnić wizytówkę firmy w Google Maps. Dodanie opisu firmowego, podanie dokładnego adresu (który zweryfikuje Google) i danych kontaktowych, wybranie najważniejszych fraz kluczowych, zrobienie zdjęć firmy i wiele więcej – to podstawy, które pozwalają promować wizytówkę firmy w usłudze Google Maps. Niezbędna będzie także dogłębna analiza konkurencji, dobranie najważniejszych fraz kluczowych, po wpisaniu których internauta ujrzy na mapie Google wizytówkę firmy oraz dokładny i zwięzły opis działalności. Pozycjonowanie Google Maps to dodatek do ogólnej kampanii SEO, który jest skutecznie wykorzystywany w pozycjonowaniu lokalnym.

Jako specjaliści od SEO doskonale wiemy, jak ważnym aspektem jest promocja we wszystkich punktach wyszukiwarki Google, które mogą przynieść ruch. Google Maps jest jednym z takich punktów, dlatego każda firma, która chce oferować usługi na określonym obszarze, ma u nas zapewnione profesjonalne pozycjonowanie wizytówki w Google Maps.

Oceń ten artykuł:

pozycjonowanie referencje

Referencje

Często zadawane pytania o pozycjonowaniu

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem, za pomocą którego jesteś w stanie pokazać się potencjalnym klientom, którzy jeszcze nie znają Twojej firmy lub adresu Twojej strony internetowej. Zadaniem procesu pozycjonowania strony jest pokazanie Twojej strony internetowej na pierwszej stronie wyników wyszukiwań po wpisaniu w Google oferowanych przez Ciebie towarów lub usług. Pozycjonując stronę www, dostarczysz swojej firmie nowych klientów, a przy okazji skorzystasz z najtańszej formy reklamy.

Pozycjonowanie stron jest procesem złożonym z wielu etapów. Pierwszym z nich jest optymalizacja strony. Strona internetowa, która nie została ukończona, nie może przejść kompletnie przez ten etap. W związku z tym, pozycjonowanie można rozpocząć bezpośrednio po ukończeniu tworzenia strony. Kolejnym element przemawiającym za tym jest sytuacja, w której strona internetowa jest dodawana do katalogu stron. Moderator sprawdzając stronę, nie przyjmie jej do katalogu, gdyż strona nie została ukończona.

Pozycjonowanie stron jest (prawie) dla każdego. Jeżeli dysponujesz sporą ilością czasu, Twój bagaż wiedzy z zakresu pozycjonowania stron jest obszerny, a przy okazji jest osobą cierpliwą, to pozycjonowanie możesz wykonać na własną rękę. Podejmują decyzję o pozycjonowaniu strony na „własną rękę”, musisz wiedzieć, że działając nieświadomi, na skróty, nie możesz stosować nieetycznych technik. Za tego typu działania może nałożyć karę na Twoją stronę w postaci filtra lub bana. Z całą pewnością, lepszą decyzją będzie przekazanie, w ręce specjalistów z tej dziedziny, złożonego procesu promocji Twojej strony w internecie.

Pozycjonowanie strony musi wyglądać naturalnie, a więc zalecamy pozycjonowanie większej ilości słów kluczowych. Cały proces wygląda wówczas bardziej naturalnie i pozwala wyeliminować ryzyko, że nasze działania odniosą skutek odwrotny do zamierzonego. Pozycjonowanie na jedną frazę może być uzasadnione właściwie tylko w przypadku firm prowadzących niszową działalność. W przypadku bardziej konkurencyjnych słów kluczowych zalecamy minimum 5 słów kluczowych.

Serwisy bliźniacze to strony, które pod względem treści i wyglądu przypominają pozycjonowaną witrynę (bardzo często są takie same). Google stosuje algorytmy, które w przypadku obecności w sieci serwisu bliźniaczego nakładają na dany portal karę, co może spowodować spadek o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt pozycji. Wszelkie działania pozycjonera, takie jak umieszczanie odnośników do strony w wartościowych serwisach, wyraźnie tracą na znaczeniu. Każdy właściciel strony internetowej, który poważnie myśli o pozycjonowaniu, musi zadbać o 100% unikalność swojej strony. Strona internetowa musi być unikatowa pod względem wyglądu oraz treści na niej opublikowanej.

Dodawanie nowych fraz jest jak najbardziej możliwe. Jeśli jednak zaczęliśmy proces pozycjonowania strony, nie ma możliwości rezygnacji z fraz wcześniej zadeklarowanych. Przystępując do pozycjonowania strony, wykonujemy optymalizację pod konkretne słowa kluczowe. Dodatkowo proces pozycjonowania strony wiąże się z poniesieniem przez nasz kosztów, a wcześniejsze usunięcie słów kluczowych nie pozwalałoby na zwrot z inwestycji. Kolejnym aspektem jest proces pozyskiwania linków do strony. Linki pozyskane do strony na konkretne słowo kluczowe wpływa na pozycję strony. Algorytmy Google zmianę linków mogłyby odebrać negatywnie, a w konsekwencji moglibyśmy otrzymać efekt odwrotny do zamierzonego względem pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od konkurencyjności frazy, na którą strona jest pozycjonowana. W przypadku frazy o dużej konkurencyjności na efekty trzeba czekać dość długo i nie da się dokładnie przewidzieć, kiedy konkretnie strona znajdzie się na pierwszej pozycji. W przypadku fraz mniej konkurencyjnych strona na pierwsze miejsce może trafić już po kilku tygodniach. Dłuższy okres oczekiwania na znalezienie się strony na pierwszym miejscu nie oznacza jednak, że efektów naszej pracy nie da się zweryfikować – od momentu nawiązania współpracy jej pozycja w wyszukiwarce będzie się stale poprawiać.

Stosujemy wyłącznie metody legalne i zgodne z zasadami etyki. Odnośniki do stron naszych klientów trafiają do serwisów bliskich tematycznie pozycjonowanej stronie, znaczących katalogów i we wszystkie miejsca, które mogą pomóc nam w skutecznej promocji. Stronimy natomiast od narzędzi, których stosowanie może wpłynąć na pozycję strony negatywnie, jak np. systemy wymiany linków.

Tak, przyjmujemy również zlecenia na pozycjonowanie stron wykonanych w technologii Flash. Aby pozycjonowanie było skuteczne, musimy jednak wprowadzić pewne zmiany w kodzie źródłowym. Jeśli tego nie zrobimy, Google będzie widziało tylko grafikę na stronie internetowej, a nie treść. Dopasowanie stron Flash do preferencji wyszukiwarek jest możliwe i jesteśmy w stanie to zrobić. Z doświadczenie jednak zalecamy zmianę strony, aby wyeliminować elementy Flash. Muszą Państwo pamiętać, że strony w technologii Flash są już przestarzałe i nie będą wspierane w przyszłości. Przykładowo Google Chrome przestaje wyświetlać strony w technologii Flash, a na ich miejsce faworyzuje strony wykonane w technologi HTML 5.

Zdecydowana większość klientów, niezależnie od rodzaju poszukiwanego produktu czy usługi, po wpisaniu danej frazy w wyszukiwarce poprzestaje na sprawdzeniu jednej, dwóch, maksymalnie trzech pierwszych witryn, do których odnośniki zostaną wyświetlone. Im wyżej będzie Państwa strona internetowa, tym więcej potencjalnych klientów będzie na nią trafiać. Dodatkowo ruch na Państwa stronie stymulować będą linki umieszczane podczas pozycjonowania w wartościowych katalogach i serwisach powiązanych tematycznie z Państwa stroną.

Mechanizmy, na których opiera się działanie Bing czy wp.pl są podobne do tych, na których opiera się działanie Google, więc pozycjonowanie z myślą o Google będzie pozytywnie wpływało również na wyniki w innych wyszukiwarkach. Jeśli chodzi o Interię lub Onet – wyniki są one takie same jak te, które wyświetla Google. Wyniki są takie same, gdyż na tych strona po prostu wyświetlane są wyniki z wyszukiwarki Google. Mimo że w naszych działaniach skupiamy się przede wszystkim na Google, pomagają one wypromować stronę również w wyszukiwarkach mniej popularnych. Reasumując, pozycjonowanie stron wpływa na pozycję we wszystkich wyszukiwarkach internetowych.

Pozycjonowanie stron jest procesem złożonym. Zarówno czas na osiągnięcie zadowalających efektów, jak i koszty uzależnione są od konkurencyjności słów kluczowych, a konkurencyjność wpływa na koszt pozycjonowania każdego słowa kluczowego z osobna. Cena za pozycjonowanie strony jest ustalana dla każdego zlecenia indywidualnie. Wpływa na nią liczba fraz oraz ich konkurencyjność. Wycenę usługi wykonujemy bezpłatnie i niezobowiązująco dlatego, jeśli chcecie Państwo, dowiedzieć się ile pozycjonowanie będzie kosztowało w Państwa przypadku – prosimy o kontakt.

Żadna opłata aktywacyjna nie jest naliczana w przypadku pozycjonowania strony. Każdy klient płaci dopiero wtedy, gdy wyniki naszych działań są już wyraźnie widoczne. Pierwszą fakturę wystawiamy, gdy Państwa witryna wyświetla się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania pod ustalonymi słowami kluczowymi w wyszukiwarce Google. Opłata aktywacyjna może być naliczone w przypadku realizacji kampanii linków sponsorowanych. Zamiast opłaty aktywacyjnej, może być wystawiona faktura zaliczkowa w przypadku realizacji w naszej firmie strony internetowej.

Tylko wówczas, gdy zlecenie dotyczy wyłącznie optymalizacji. Jeśli stanowi ona część kompleksowej usługi, czyli np. występuje jako dodatek do pozycjonowania lub tworzymy dla Państwa nową stronę internetową, wówczas wykonujemy ją bezpłatnie i nienaliczany żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych. Każda profesjonalna firma, świadcząca usługi pozycjonowania stron, doskonale wie, że optymalizacja jest składową całego procesu pozycjonowania strony i nie wypada dodatkowo obciążać klienta sztucznymi kosztami.

To zależy od tego, co znajduje się na stronie internetowej. Jeżeli strona jest stworzona z myślą o pozycjonowaniu oraz zgodna z wymaganiami Google, to nie będzie potrzeby wprowadzania zmian. O tym, czy konieczne będzie wprowadzenie zmian, decyduje kompleksowa analiza strony, którą wykonujemy wraz z rozpoczęciem procesu pozycjonowania strony. Jeżeli strona jest wykonana przez nas zespół, żadnych zmian nie będzie trzeba wprowadzać. Ewentualnie nieznacznie zmodyfikować publikowane na stronie treści. W sytuacji, w której pozycjonowanie strony mamy wykonać na stronie niewykonanej przez nas, prawdopodobnie będziemy musieli wprowadzić zmiany w kodzie źródłowym strony, aby dostosować stronę do wymogów Google.

Oczywiście przewidujemy również takie rozwiązanie. Współpracę z nami opieramy również na zasadzie doradztwa. Nasi specjaliście przeanalizują Państwa stronę internetową i sporządzą raport z wytycznymi do wdrożenia na Państwa stronie. Na podstawie przekazanych przez nas wytycznych, Państwa webmaster wdroży zmiany na stronie. Proces pozycjonowania wymaga ciągłej analizy i monitoringu algorytmów Google. Z tego względu w różnych odstępach czasu możemy przesyłać dodatkowe wytyczne do wdrożenia, aby strona była zawsze dostosowana do najnowszych wymagań Google. Pomijając działania raz wykonane, bezustannie będziemy działali off-site, czyli wszystkie działania wpływające na podwyższenie pozycji w Google, bez konieczności ingerencji w kod źródłowy strony.

Pozycjonowanie to nic innego jak ciągła rywalizacja z konkurencyjnymi stronami internetowymi. Po osiągnięciu zadowalających efektów cały czas musimy pracować nad pozycją strony internetowej. Każda firma, każdy pozycjoner chce, aby obsługiwana przez nich strona znalazła się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Ta rywalizacja sprawia, że powstają coraz to nowsze wyzwania. Z drugiej strony Google aktualizuje swoje algorytmy, a naszym zadaniem jest nieustanne dostosowywanie stron do nowych zmian. Z tego względu współpraca z firmą świadczącą usługę pozycjonowania strony, musi być długofalowa.

Dbając o najwyższą jakość świadczonych usług, oferujemy nie tylko usługę pozycjonowania stron. Jako agencja interaktywna świadczymy również usługi szeroko pojętego marketingu internetowego oraz tworzenie stron internetowych. Strony internetowe tworzone przez nas zespół już na etapie programowania mają uwzględnione najważniejsze aspekty SEO. Dzięki temu strony internetowe wykonane przez nas zespół praktycznie od zaraz nadają się do pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję