Modernizacja stron

Modernizacja stron www jest zabiegiem, który poprawia główne aspekty funkcjonowania strony internetowej.

Dostosuj stronę do urządzeń mobilnych, popraw lub rozbuduj jej funkcjonowanie.

Zapytaj o wycenę!
modernizacja stron
Czy wiesz, że ...

Modernizacja stron

  • poprawia widoczność storny
  • dostosowuje stronę do standardów
  • odświeża wygląd strony www
  • zwiększa autorytet względem konkurencji
modernizacja stron www

Modernizacja stron www

Internet jest bardzo dynamicznym, szybko rozwijającym się i zmieniającym medium. Z jednej strony jest to bardzo atrakcyjne, ponieważ daje wiele możliwości, każdego dnia można docierać do dużej ilości odbiorców, a oni sami mają nieustanny dostęp do ciekawostek i nowinek. Z drugiej stawia to duże wyzwanie dostawcom treści, którzy mają przed sobą nieustanne wymagania pozostawania na bieżąco z kwestiami technicznymi, podążania za zmieniającymi się zasadami i potrzebami oraz aktualizowania wszelkich treści i oprogramowań, by nie podawać odbiorcom przestarzałego produktu. Nie zawsze okazuje się to łatwe, zwłaszcza dla osób, które nie są specjalistami w technicznych kwestiach związanych z obsługą stron czy nawet tworzeniem stron www lub przekształcaniem stron www. Prawdą jest, że nie każdy kto posiada stronę internetową koniecznie musi też taką wiedzę i umiejętności posiadać, w szczególności, że funkcjonują w tym celu specjalistyczne firmy, które specjalizują się w różnego rodzaju tematyce z tym związanej i oferują usługi dotyczące poszczególnych kwestii.

Obszary modernizacji stron

Dla utrzymywania aktualności i poprawnego działania strony od czasu do czasu konieczna jest jej modernizacja. Nawet jeśli pozornie wydaje się, że są tam wszystkie elementy, które powinny się znajdować, w gruncie rzeczy może się okazać, że nie zostały wprowadzone pewne moduły, które są już wymagane na mocy wcześniejszych zmian. Jakiś czas temu często poruszanym tematem był wymóg związany z posiadaniem na stronie certyfikatu SSL. Jest to specjalny certyfikat bezpieczeństwa, stanowiący dla użytkowników strony gwarancję, że przesyłane między nimi a witryną dane są na tyle dobrze szyfrowane, że nie będą mogły być odczytane nawet w przypadku, gdyby poprzez działania hackerskie zostały one wykradzione. Nie ma więc obaw o utratę poufnych informacji ani środków finansowych przekazywanych poprzez transakcje internetowe. Wymóg ten dotyczy wszystkich stron, na których podaje się swoje dane, na przykład poprzez formularz, a także banków i tym podobnych stron. W ich ramach często więc były oraz wciąż są prowadzone modernizacje. Istotna jest także technologia określana jako RWD. Skrót ten może brzmieć nieco enigmatycznie, a chodzi tutaj o responsie web design, czyli responsywność. To jest już bardziej zrozumiałe, zwłaszcza dla osób choć trochę funkcjonujących w szeroko pojmowanych obszarach związanych z funkcjonowaniem stron internetowych. Jest to związane z odczytywaniem treści stron na różnych urządzeniach, nie tylko na komputerach stacjonarnych i przenośnych (które swoją drogą również mają różne wielkości), ale także na całkowicie mniejszych ekranach urządzeń mobilnych. W każdym z tych przypadków strona musi dobrze się wyświetlać, być przejrzysta i czytelna, a treści muszą być możliwe do odczytania bez mozolnego ręcznego dopasowywania wielkości ekranu czy jego nadmiernego przewijania. To również jest zadaniem, które w Damtox realizujemy w ramach modernizacji stron internetowych.

obszary modernizacji stron
powody modernizacji stron

Główne powody, dla których przeprowadza się modernizację strony

Potrzeba modernizacji stron dla zapewnienia im wysokiej jakości, zgodności z aktualnościami i odpowiedniego działania wynika z kilku kwestii. Wśród nich jest między innymi wspomniana kwestia bezpieczeństwa. Dla osób, którym zależy na wysokiej pozycji strony w wyszukiwarce, by w ten sposób docierać do swoich potencjalnych klientów, istotne będzie także to, że ma to wpływ na ocenę wystawianą przez algorytmy Google. One bowiem negatywnie oceniają strony, w konstrukcji których mogą kryć się pewne niebezpieczeństwa, ani tych, których technologia jest już przestarzała, lub poruszanie się na stronie nie jest takie, jakiego by się oczekiwało. Ostatnim z głównych powodów zasadniczych jest ten związany z samymi użytkownikami. To, czy strona będzie dla nich czytelna i intuicyjna, tak, by odszukanie właściwych informacji było dla nich szybkie, a ogólne korzystanie ze strony po prostu przyjemne, przekłada się w dużym stopniu na to, czy zechcą oni skorzystać z oferowanych usług czy też dokonać zamówienia i zakupu produktów. Jeśli zamiast tego nastąpi bezskuteczne wchodzenie na kolejne zakładki czy niemożność znalezienia poszukiwanych treści, opuści on stronę bez nawiązywania kontaktu, nie mówiąc już o transakcji. Dlatego modernizacja strony internetowej jest tak istotna także ze względu na samych jej użytkowników, bowiem to oni w gruncie rzeczy ostatecznie przekładają się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa i osiągane w wyniku tego rezultaty.

Internetowa wizytówka firmy

Jeśli pomimo znajomości wspomnianych i wytłumaczonych w poprzednich akapicie powodów, dla których przeprowadza się takie działania, ktoś wciąż ma wątpliwości czy jest sens je podejmować, trzeba sobie uzmysłowić, że strona internetowa pełni w dzisiejszych czasach rolę swoistej wizytówki firmy. Bardzo często jest to pierwsze, z czym w ramach danego podmiotu się spotykamy, dlatego właśnie ona odpowiada za te najważniejsze pierwsze wrażenie i to, jak firma zostanie odebrana. Każdy na co dzień przekonuje się o tym na własne oczy, oceniając firmę po tym, co zastaje się w chwili wejścia na jej stronę internetową. Kiedy wygląda ona na taką, którą od dawna nikt poważniej się nie zajmował, a przypomina raczej standardy obecne dziesięć lat temu, nie ma się zaufania co do jej jakości i rzetelności. Może to być oczywiście mylne, firma może być bardzo fachowa i przykładająca się do swojej pracy, a jedynie nie iść w zgodzie z czasem w obszarze Internetu, ale jednak nikt nie myśli w ten sposób, i wybiera dokonywanie transakcji tam, gdzie ma się wrażenie bezpieczeństwa.

internetowa wizytówka firmy
modernizacja nowych stron

Usługa nie tylko dla starych stron

Właściciele stron, które zostały stworzone przed kilkoma laty uważają często, że mają jeszcze do czynienia z nowym produktem, który nie powinien wymagać dodatkowych działań. Jest to dość mylne przekonanie, ponieważ nie jest to usługa dedykowana tylko stronom przestarzałym, w szczególności, że te najstarsze często buduje się praktycznie od nowa, zakres usług jest więc nieco inny, ale jest to wtedy po prostu praktyczniejsze z technicznego punktu widzenia, niż usilne odnawianie czegoś, co w zupełności nie pasuje już do dzisiejszych standardów. Modernizacja dotyczy także stron, które zostały oddane do użytku przed tym, nim pojawiły się nowe wymagania z nimi związane czy też aktualizacje technologiczne, z którymi zwyczajnie wymaga być na bieżąco, jeśli nie chce się wyraźnie odstawać od konkurencji. W gruncie rzeczy jednak, wśród klientów Damtox zdarzają się także strony, które zostały oddane do użytku stosunkowo niedawno, lecz wskutek nieprawidłowego przygotowania już na samym

początku posiadają pewne błędy, które trzeba wyeliminować. Takie sytuacje zdarzają się na przykład wtedy, gdy treści lub grafiki na stronie nieodpowiednio się wyświetlają albo czas ładowania strony jest zbyt długi, tak że może nawet zniechęcić do dalszego oczekiwania na jej wczytywanie się. Jest to niekorzystne zarówno dla samego użytkownika, jak i negatywnie oceniane przez algorytmy SEO.

Ponadto napis, że modernizacja dotyczy nie tylko przestarzałych stron, czasami nowe strony dopiero co oddane od webmastera też wymagają poprawy (np. wolno się ładują lub mają źle ustawione nagłówki), wtedy też Damtox pomoże.

Nadmiar elementów na stronie

Różne problemy występujące na stronie mają różne, ale zawsze konkretne i rozpoznawalne przyczyny. Możemy zaoferować analizę stronę pod tym kątem, aby wskazać jakie jeszcze elementy warto by było poprawić, aby zapewnić sobie wyższy ranking nadawany w ramach SEO oraz poprawić doświadczenia pobytu na stronie samych użytkowników. Gdy są one korzystne, istnieje większa szansa, że raz pozyskane wejście danej osoby, być może i klienta (niezależnie czy nastąpiło to poprzez wyniki organiczne czy płatne, reklamowe), będzie skutkowało jego powrotami. Jednak aby chęć powracania do danej strony mogła zaistnieć, najpierw trzeba zbudować pod to właściwe warunki. Początkujący właściciele stron, projektując stronę dla swojej firmy, często chcą pokazać jak najwięcej twierdząc, że dzięki temu można będzie zapewnić odbiorcom większy przekrój i przegląd efektów swojej działalności. Pojawia się więc każdy możliwy przedmiot z mnóstwem szczegółowych informacji. Tak

nadmiar elementów na stronie

naprawdę jednak żaden klient nie ogląda wszystkich zdjęć i każdego detalu (wyjątkiem są witryny typowo sklepowe, gdzie z racji specyfiki trzeba zawrzeć pełną ofertę), chce się raczej poznać przykładowe realizacje. W ten sposób zamiast atrakcyjnej galerii, tworzy się nadmierne przeładowanie, co jest niekorzystne dla samego oka i wywołuje wrażenie zmęczenia i rozproszenia, a także spowalnia ładowanie strony i poszczególnych zakładek. W tym przypadku sugerowana jest modernizacja dokonywana w pierwszej kolejności w obszarze treści i zawartości.

Należy dokonać porządnej selekcji treści i pozostawienia tych najistotniejszych oraz najbardziej podglądowych, a pozostałe usunąć lub przesunąć tak, by mogli się z nimi zapoznać faktycznie zainteresowani, lecz bez powodowania wrażenia chaosu u całej reszty. Wtedy też łatwiej dotrzeć do tego, czego faktycznie się poszukuje, bez potrzeby przewijania dużej ilości treści, z którymi nie chce się tak szczegółowo zapoznawać. W Damtox przeprowadzamy modernizacje w każdym zakresie i w odpowiedzi na wszelkie problemy. W razie wątpliwości służymy doradztwem, między innymi w kwestii tego jakie elementy wymagają przekształcenia, z sugestią co do właściwego ostatecznego wyglądu. Zapewniamy, że w przypadku kompleksowej modernizacji strona będzie całkowicie aktualna, przejrzysta i wysoko oceniana zarówno przez roboty Google, jak i realnych jej użytkowników, którzy dadzą temu świadectwo chętniej do niej powracając.

Oceń ten artykuł:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję