Tworzenie stron WordPress

Witamy Państwa na stronie firmy Damtox - specjalistów, którzy zajmują się pozycjonowaniem i tworzeniem stron internetowych opartych na systemie WordPress.

Oferta skierowana jest do firm a także osób prywatnych, które chcą posiadać własną stronę opartą na najpopularniejszym systemie CMS.

Specjalizujemy się również w optymalizacji i modyfikowaniu istniejących już portali - żadna WordPress strona nie ma przed nami tajemnic!

Zapytaj o wycenę!
tworzenie stron wordpress
Czy wiesz, że ...

Tworzenie stron WordPress

 • funkcjonalny system CMS
 • łatwy w obsłudze panel administracyjny
 • intuicyjny interfejs
 • popularny system zarzadzania stronami
tworzenie stron www wordpress

Tworzenie stron WordPress

WordPress jest coraz bardziej rozpoznawalnym systemem nawet dla osób, które nie są związane z branżą projektowania i tworzenia stron www. Wynika to z coraz większej obecności Internetu w naszym życiu a także samej łatwości instalacji i konfiguracji stron internetowych. Stanowi on narzędzie pracy bardzo dużej liczby osób, a już niemal dla wszystkich jest jednym z podstawowych kanałów komunikacyjnych. Nic więc dziwnego, że wiemy coraz więcej o systemach, na których opierają się strony internetowych i narzędziach służących do zarządzania nimi.

WordPress jest w szczególny sposób kojarzony, gdyż jego wykorzystywanie jest w chwili obecnej już bardzo powszechnym zjawiskiem. Liczba użytkowników, która postanowiła skorzystać z możliwości oferowanych przez ten system przekroczyła 60 milionów – tworzenie stron www Wordpress nie jest więc zjawiskiem niszowym. Za jego pośrednictwem wykonywane są strony internetowe o różnym przeznaczeniu i charakterze. Aby jeszcze lepiej wykazać skalę jego powszechnego zastosowania, można wyrazić tą liczbę w procentach – aż 34 procent istniejących witryn w sieci została zbudowana właśnie na systemie WordPress. Można więc powiedzieć, że jest to co trzecia strona, którą się odwiedza.

Strony Wordpress – przykładowe realizacje

Strona na Wordpressie to niejednorodna forma - wśród nich wyróżnić można jej różne odpowiedniki. Są to zarówno blogi, które czyta się dla odprężenia czy rozwoju swojego hobby, jak i poważne serwisy o olbrzymim zasięgu. Wśród nich, znajdują się także najbardziej uznane, największe serwisy, odwiedzane każdego dnia przez dużą liczbę internautów poszukujących możliwości dobrej rozrywki czy sprawdzonego źródła informacji. Tworzenie stron w Wordpress jest więc śmiało podejmowane nawet przez serwisy, które ze względu na solidnie wypracowaną reputację, nie mogą już sobie pozwolić na prozaiczne awarie i błędy.

Przykładowa strona w Wordpress to chociażby oficjalna strona Mercedesa - widać więc, że mowa tutaj o dużych i poważnych koncernach. Z tego względu, w Damtox polecamy tworzenie stron internetowych Wordpress, zarówno małym, jak i dużym firmom. W każdym przypadku krok w stronę usługi WordPress tworzenie stron to dużo możliwości, pewność i bezpieczeństwo.

strony wordpress

Wordpress jak zrobić stronę i jakie strony internetowe na WordPress można tworzyć?

System WordPress jest na tyle elastyczny i bogaty, że w swojej konstrukcji umożliwia tworzenie bardzo zróżnicowanych, co do ostatecznego wyglądu Wordpress strony.

Wśród nich można wyróżnić między innymi:

 • strona Wordpress o charakterze wizerunkowym,
 • serwisy informacyjne,
 • platformy zakupowe – sklep internetowy,
 • blogi,
 • aplikacje.

Oprócz wyżej wymienionych przykładów, każdy może stworzyć także inne portale i dostosować możliwości systemu do swoich własnych potrzeb, tworząc stronę przedstawiającą i wyrażającą dokładnie to, czego się od niej oczekuje. Z takiej możliwości chętnie korzystają także, a w zasadzie w dużej mierze osoby, które niekoniecznie czerpią korzyści finansowe z jej posiadania, to znaczy tworzą strony na Wordpressie na potrzeby osobiste czy hobbystyczne, nie związane z prowadzeniem firmy czy innego rodzaju biznesu. Wynika to z faktu, że tworzenie stron www nie jest tutaj uzależnione od wniesienia jakiejkolwiek opłaty, czyli mówiąc wprost, jest to całkowicie bezpłatne. Dzięki temu, można bez żadnych przeszkód i wątpliwości stworzyć własną stronę, pracować na niej, zarządzać nią i dokonywać wszelkich zmian, testując i wykorzystując różne kierunki działania, bez martwienia się o związane z tym koszty.

Wizualne możliwości strony WordPress

Osoby posiadające wyższe oczekiwania względem planowanej i tworzonej strony internetowej, mogą mieć wątpliwości czy strony w Wordpress, chociażby z racji tego, że są całkowicie bezpłatne, spełnią ich wymogi względem nie tylko samej funkcjonalności i poprawności działania, ale także w kwestii wizualnej. Opcje dotyczące tworzenia stron internetowych umożliwiają wdrożenie naprawdę atrakcyjnych projektów graficznych, co oznacza, że strony internetowe oparte na Wordpress mogą być całkowicie indywidualne i spersonalizowane, w pełni zgodne z założeniami autora. Nie trzeba więc opierać się na jednej z gotowych propozycji na szablony, przez co wiele stron internetowych prezentowałoby się podobnie. W tym przypadku ma się pełną dowolność oraz całkowity wpływ na to, jak strona będzie się w ostateczności prezentowała.

Do elementów wpływających na to, jak wygląda Wordpress strona należą między innymi:

 • układ witryny,
 • menu,
 • ilość i wielkość zakładek,
 • kolorystyka,
 • grafika,
 • inne motywy dekoracyjne.
Wynika z tego, że praktycznie każda strona w Wordpressie, może mieć zupełnie inny kształt i wyraz. Tworząc stronę internetową, jedynym ograniczeniem jest więc wyobraźnia. W firmie Damtox, zawsze jak najdokładniej ustalamy oczekiwania, w kwestii wyglądu wszelkich elementów, aby konfiguracja przebiegała już w jak najszybciej i najsprawniejszym trybie.
praca z wordpress

Początki pracy z Wordpress

Pomimo że słyszy się o tym, jakie na Wordpress tworzenie stron jest proste, to jednak jak w każdym przypadku, w chwili pierwszego faktycznego, samodzielnego z tym zetknięcia, można czuć się nieco niepewnie. Zawsze przecież trzeba poświęcić chwilę, aby zorientować się w sposobie poruszania po danej platformie. Tak naprawdę jednak, tego typu obawy są zupełnie niepotrzebne, ponieważ tworzenie strony internetowej Wordpress jest całkiem proste i intuicyjne, kiedy już usiądzie się do tego na spokojnie, o ile ma się do tego pewne predyspozycje. Podstawowe wątpliwości rozwiewa już sam fakt, że do tworzenia stron internetowych poprzez te narzędzie, nie trzeba wcale posiadać zdolności programistycznych ani praktycznych kompetencji graficznych. Bez nich, a zarazem bez problemu, można z powodzeniem tworzyć strony internetowe, które będą funkcjonalne do dalszego zarządzania nimi oraz reprezentacyjne do użytku przez docelowych odbiorców.

Te czynniki i łatwa do zapamiętania domena sprawiają, że strona będzie zapadała użytkownikom w pamięć i skłaniała ich do ponownego wejścia, aby przejrzeć nowości czy skontaktować się z firmą w chwili potrzeby skorzystania z generowanej przez nią oferty. Można wtedy, na własnym przykładzie przekonać się, że wszechstronne wskazywanie na ten system, jako najbardziej rekomendowany do samodzielnego tworzenia na nim stron, nie jest wcale nieuzasadnionym trendem. Przeciwnie - wynika z faktycznej wartościowości i przystępności dla użytkownika, także tego, który dopiero zaczyna przygodę jaką jest Wordpress tworzenie stron. W razie gdyby ktoś chciał się wcześniej przygotować nieco bardziej teoretycznie, zamiast pracować już na żywym organizmie, zawsze można wpisać w wyszukiwarkę takie hasło jak Wordpress tworzenie strony krok po kroku, aby znaleźć liczne informacje, przedstawione w formie opisowej czy też tutorialu w postaci nagrania-filmiku. Nie dla każdego jednak te z pozoru proste zadanie, rzeczywiście takie jest. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, oferując tworzenie stron Wordpress od A do Z, zgodne z Państwa oczekiwaniami lub - jeśli decydujecie się na samodzielne stworzenie, sprawdzenie, czy działa ona poprawnie oraz kolejne prace nad nią, na przykład tak istotne pozycjonowanie.

Wordpress - jak zacząć?

Pomysł pod hasłem tworzenie stron Wordpress pojawia się w głowach wielu osób, które mają potrzebę stworzenia stron internetowych o jakimkolwiek charakterze, lecz nie chcą wydawać na to dużych sum pieniędzy, które trzeba by nieraz przeznaczyć zlecając to zadanie zewnętrznemu podmiotowi. Nie trzeba na to ani szczególnych finansów, ani też dużej ilości czasu, nie ma tu więc mowy o zniechęceniu czy nieopłacalności. Wystarczy skorzystać z oferty Damtox - jako specjaliści, dla których tworzenie stron to również pasja, jesteśmy w stanie wykonać to zadanie nie tylko szybko, ale także w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli nie czujecie się Państwo na siłach, a chcecie stworzyć naprawdę profesjonalną i efektywną stronę www, jesteśmy do dyspozycji.

Abyście wiedzieli więcej, w internecie można przejrzeć jak zacząć tworzyć strony internetowe Wordpress - będzie Wam łatwiej zrozumieć poszczególne etapy współpracy. Oczywiście warto przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań przejrzeć jak wygląda Wordpress tworzenie strony krok po kroku, gdyż będzie się wtedy wiedziało, z czym ma się do czynienia oraz z jakich opcji można skorzystać. Całość następujących dalej działań, jakie będziemy razem podejmować, będzie już więc bardziej przemyślana, przewidująca i uporządkowana.

wordpress jak zaczć

Tworzenie strony Wordpress – czy to wystarczy?

Choć przed wykonaniem strony Wordpress i podjęciem współpracy z nami, nie trzeba z góry wiedzieć dokładnie jak zrobić stronę w Wordpressie, to jednak dla poczucia posiadania kontroli nad sytuacją, już na samym początku można wyróżnić kilka zasadniczych kroków, w ramach których powstaje strona internetowa firmy lub osoby prywatnej z wykorzystaniem tej technologii.

To istotne elementy, bowiem tak naprawdę, samo wykonanie strony to dopiero pierwszy krok - niezwykle ważne są i pozostałe kroki.

Każdy z tych kroków opisujących tworzenie stron Wordpress jest bardzo ważny i ma istotne znaczenie dla kształtu i działania strony, a większość jest nawet niezbędna. Ewentualnie, pominąć można ostatnie dwa, ale również warto je rozważyć. Poprzez pozycjonowanie lepiej dociera się do odbiorców, a w przypadku stron firmowych, także do potencjalnych nabywców.

Należą do nich kolejno:

 • instalacja systemu Wordpress,
 • konfiguracja systemu,
 • instalacja szablonu,
 • dodawanie treści,
 • pozycjonowanie,
 • optymalizacja systemu.

Pominąć to można jedynie wtedy, gdy dla właściciela strony nie jest istotna widoczność w wyszukiwarce. Natomiast, dzięki optymalizacji sprawia się, że strona wczytuje się i szybciej reaguje na wszelkie działania w jej obrębie, co sprawia przede wszystkim to, że lepiej korzysta się z niej jej użytkownikom, a także jest ona lepiej oceniana przez roboty wyszukiwarki.

dodatki do strony na wordpress

Dodatki do strony na Wordpress bez kosztów

W zasobach internetowych nie brakuje elementów, które są bez żadnych ograniczeń dostępne do ich wykorzystywania. Wśród nich znajdują się liczne rozszerzenia oraz motywy graficzne, dzięki którym można tworzyć i udoskonalać opracowywaną oraz już posiadaną stronę internetową. Kształtowanie stron internetowych jest więc naprawdę proste i praktycznie nieograniczone, a na pewno pełne ogromu możliwości, które są dostępne także dla osób nie mających zupełnie nic wspólnego z programowaniem. Przeważająca ilość ze wszystkich tego typu dodatków jest bezpłatna, nawet jeśli chce się stworzyć ciekawą stronę za darmo, dostępna grafika i inne przydatne elementy w pełni to umożliwiają. Przystępna dla przeciętnego użytkownika internetu jest także instalacja systemu CMS. Wystarczy zaledwie kilka prostych czynności, by w pełni kompletnie przebiegła instalacja wraz z menu, całą grafiką i wybranymi wtyczkami.

W Damtox służymy pomocą w zakresie doboru dodatków do strony internetowej, aby działała ona jeszcze lepiej i była jeszcze bardziej funkcjonalna - robimy to samodzielnie bądź z polecenia klienta.

Elastyczne strony w Wordpress

Mając wdrożony system zarządzania treścią, w każdej chwili można będzie dokonać różnych zmian, by dostosować witrynę do kierunku jej rozwoju czy po prostu nowych oczekiwań i pomysłów autora. Można nawet zmieniać jej charakter, tworząc na przykład ze strony wizerunkowej witrynę sklepową czy serwis społecznościowy. Pierwotnie nadany charakter nie jest więc czymś, co musi pozostawać obowiązujące do samego końca – tworzenie stron Wordpress jest dzięki temu żywym i wciąż otwartym procesem. Posiadając wymagania o wyższym stopniu zaawansowania można skorzystać z dodatków płatnych, lepiej dostosowanych do klientów o bardziej zaawansowanych potrzebach – ma to miejsce poprzez gwarancję ich rozwoju wobec aktualizacji innych segmentów systemu. Zyskuje się wtedy dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualną inwazją ze strony złośliwego oprogramowania. W większości przypadków jednak bezpłatne zasoby są w zupełności wystarczające.

elastyczne strony na wordpress

Zalety systemu Wordpress

Wordpress jako system na tyle wieloaspektowy, że doceniany jest zarówno przez początkujących użytkowników, tworzących swoją pierwszą prawdziwą stronę internetową, jak i tych bardziej zaawansowanych, których domena jest odwiedzana każdego dnia przez ogromną ilość użytkowników, co w naturalny sposób zwiększa wymagania wobec płaszczyzny tworzenia miejsca w sieci.

Można wskazać na kilka zasadniczych zalet, jakie posiada te narzędzie i idące za tym tworzenie stron Wordpress - wśród nich znajdują się:

 • rozszerzalność,
 • brak kosztów,
 • motywy,
 • intuicyjna konstrukcja.

Mówiąc o rozszerzalności, ma się na myśli wtyczki, dzięki którym można łatwo i szybko zwiększać funkcjonalność tworzonej strony internetowej. Dzięki nim można dodawać na niej to, czego się potrzebuje. Daje to duże możliwości indywidualizacji i tego, by zawierać na niej to, co jest potrzebne. Ich instalacja i konfiguracja zajmuje dosłownie chwilę, a ma się natychmiastowy efekt. Przykładowe wtyczki mogą zapewnić obecność formularza kontaktowego, mapki z instrukcją dojazdu do danego miejsca czy nawet istnienie sklepu internetowego. Są to jedne z istotniejszych, ale nie jedyne dostępne wtyczki, warto więc się z nimi zapoznać, aby wiedzieć jak dodatkowo można zwiększyć atrakcyjność i wartościowość całej witryny.

W Damtox chętnie doradzamy jakie wtyczki mogą najlepiej się sprawdzić w konkretnym przypadku, i jakie jeszcze warto by było wdrożyć, by osiągać określone, zamierzone efekty.

Nie ma się co oszukiwać, że większość osób przynajmniej w pewnej mierze liczy się z kosztami i mało kto jest gotowy przepłacać czy po prostu ponosić dodatkowe koszty tam, gdzie nie jest to absolutnie konieczne. Tutaj sytuacja jest najkorzystniejsza z możliwych, ponieważ samo projektowanie stron Wordpress nie wiąże się z koniecznością uiszczania żadnych opłat – mówiąc wprost, jest to całkowicie bezpłatne.

Nie ma tutaj abonamentu, opłaty wstępnej czy kwoty za stworzenia pojedynczej strony internetowej. Jedyne płatności, z jakimi ma się do czynienia, dotyczą innych kwestii – zawsze potrzebny jest serwer, by strona miała swoje fizyczne ulokowanie, a także domena, to znaczy adres, po wpisaniu którego użytkownicy będą mogli wyświetlić zawartość strony. Ich dokładna wysokość jest zależna od wyboru firmy hostingowej, a także koniecznych do utrzymania strony parametrów.

Pojęcie motywów może być wielu osobom znane z obszaru innych technologicznych zagadnień, jak poczta elektroniczna czy widok w telefonie komórkowym. Chodzi tutaj więc o kwestie wizualne, a dokładniej mówiąc możliwość zastosowania szybkich zmian w wyglądzie strony za sprawą jedynie kilku kliknięć. Tworzenie stron Wordpress jest więc działaniem zapewniającym szereg korzystnych możliwości, a do tego przystępnym pod wieloma względami (umiejętności, ceny itd.).

tworzenie stron na wordpresie

Pozycjonowanie strony internetowej jako ważny element funkcjonalności strony opartej na Wordpress

Istotnym elementem, poza funkcjonalnością, którą wyróżniają się strony na Wordpressie, oraz kwestią reprezentacyjną – wizualną, jest także fakt, że strona na Wordpress jest dobrym materiałem do pozycjonowania. Zwraca na to uwagę każdy mający choćby podstawową wiedzę w zakresie SEO, tworzący stronę już z przewidywaniem tej kwestii. Jest to bardzo istotne i warte uwagi, ponieważ generalnie po to podejmuje się tworzenie stron w Wordpress, by później były one widoczne i możliwe do odnalezienia przez odbiorców. Większość osób tworzących czy posiadających już stronę zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest obecność na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, aby skutecznie docierać do potencjalnych odbiorców – bez tego w dobie internetu ciężko dotrzeć do nich w inny sposób.

W Damtox dbamy o to, by każda tworzona strona była od razu w miarę możliwości jak najbardziej przygotowywana do pozycjonowania. Dzięki temu już na starcie zapewniamy jej większe możliwości, bez konieczności późniejszego dostosowywania jej i przerabiania. Sam system Wordpress jest do tego dobrym gruntem, jednak trzeba jeszcze wiedzieć jak wykorzystać ten potencjał i jak wycisnąć z niego jak największe korzyści dla danej strony. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby zmaksymalizować szanse witryny na znalezienie się na wyższych miejscach w wynikach wyszukiwania już w krótkim czasie od momentu jej uruchomienia.

Oceń ten artykuł:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję