Tworzenie stron www

Czy wiesz, że strona internetowa jest podstawowym elementem, który buduje wizerunek firmy w Internecie? To Twoja prywatna internetowa przestrzeń gotowa do wykorzystania.

Strona internetowa może przyjąć formę miejsca na reklamę przedsiębiorstwa, platformę handlową sklepu online lub prywatnego bloga o hobby. Ważne, aby stworzyć funkcjonalną, estetyczną, czytelną i gotową na liczne odwiedziny internautów stronę – tym właśnie zawodowo zajmujemy się w Damtox!

Zapytaj o wycenę!
tworzenie stron www
Czy wiesz, że ...

Tworzenie stron www

  • specjalistycznych narzędzi Webdevelopingu
  • znajomości programowania/kodowania
  • wiedzy z zakresu grafiki i marketingu online
  • znajomości aktualnych internetowych trendów
  • kreatywności i doświadczenia
co to jest strona internetowa

Co to jest strona internetowa?

Twoja własna, prywatna przestrzeń internetowa, na której możesz publikować dowolne treści. Tak w największym skrócie można opisać stronę internetową. W praktyce każda witryna to ciąg znaków, dyrektyw i funkcji zapisanych w kodzie HTML/PHP i stylach CSS. Od strony technicznej strona internetowa to graficzny efekt zakodowanych wcześniej grafik i tekstów. Na szczęście aby posiadać własną stronę internetową, nie trzeba znać się na programowaniu i grafice – aktualnie wiele stron posiada zaimplementowany system CSM, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć można przejść do edycji tekstu, dodać nowy artykuł, podstroję, produkt, zdjęcie oraz inne elementy na stronie intenretowej.

W Damtox tworzymy strony internetowe, które posiadają panel CMS (panel do łatwego zarządzania stroną). Dzięki temu każdy nasz Klient może w łatwy sposób sam zarządzać swoją stroną. Jak wcześniej wspomnieliśmy, portale internetowe gwarantują prywatne miejsce na treści w Internecie – o tym, jakie mają to być treści i jakiego rodzaju ma być to strona decyduje właściciel. Tworzymy blogi, sklepy online, strony firmowe (wizytówki) a także rozbudowane portale internetowe. Po wypełnieniu treścią (lub produktami/opisami usług – strony internetowe należące do firm), witryna staje się gotową przestrzenią online, na którą mogą wchodzić inni użytkownicy z całego świata.

Dlaczego warto posiadać swoją stronę internetową?

Posiadanie własnej strony www daje zupełnie nowe możliwości reklamy i dotarcia do jeszcze większego grona potencjalnych Klientów. Internet rozwija się coraz prężniej, do sieci przechodzi coraz więcej firm i konsumentów, którzy doceniają wygodę i różnorodność. Aby wykorzystać ten trend, należy jak najszybciej wejść do świata online – strona internetowa to wymóg, aby móc w funkcjonalny i wygodny sposób zaprezentować internautom ofertę, usługi lub produkty sklepu. Mając własną stronę internetową, firma może dużo szybciej się rozwijać, poszerzać horyzonty, zdobywać nowych kontrahentów i klientów i przede wszystkim jeszcze więcej zarabiać.

Jednak strony internetowe nie są zarezerwowane tylko dla firm. Każdy może posiadać własny blog, dzielić się na nim swoją pasją czy też budować własne portfolio, aby później zyskać nowe możliwości pracy.

Wielu dzisiejszych specjalistów swoje pierwsze kroki stawiało w sieci, budując wizerunek swojej osoby, zyskując grono zwolenników i docierając do jeszcze większego grona odbiorców. Wszystko to zaczyna się od strony internetowej.

Dlatego naszym zdaniem – warto posiadać stronę internetową. W Damtox dbamy, aby każdy rodzaj strony www był odpowiednio zaprojektowany i działał tak, aby internauci nie mieli problemów ze znajdowaniem informacji, usług czy produktów. Prócz tworzenia stron oferujemy także kompleksowe kampanie SEO (pozycjonowanie stron), dzięki którym strona internetowa nie tylko będzie działać, ale dotrze także do większego grona odbiorców. Interesuje Państwa stworzenie strony www? Zapraszamy do kontaktu.

Nowoczesna strona internetowa to klucz do sukcesu! Projektowanie stron internetowych to tylko początek ...

Czy wiesz, że badania przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC wykonane dla „Rzetelna Firma” dowidzą, że ponad 81% respondentów weryfikuje wiarygodność firmy w internecie? Strona internetowa powinna być skutecznym narzędziem kreującym wizerunek Twojego biznesu!
nowoczesna strona internetowa

Nasz zespół tworzy nowoczesne strony internetowe, które skutecznie zwiększają zyski w firmach! Nasi specjaliści dbają o każdy szczegół strony internetowej, aby ta była idealnie dopasowana do Twojego przedsięwzięcia. Nasz zespół wykona dla Ciebie stronę internetową szytą na miarę!

Pozwól, aby nasz zespół pokazał Twoją firmę od najlepszej strony! Doskonale wiemy, że strona internetowa jest skutecznym narzędziem marketingowym. Zadbamy o to, aby Twoja strona internetowa podnosiła prestiż Twojej firmy, dostarczała kompletnych informacji o Twojej firmie oraz oferowanych na niej produktów i usługi.

Wygląd to nie wszystko! Każda nowoczesna strona internetowa musi poprawnie wyświetlać się w każdej przeglądarce internetowej. Nasz zespół zadba również o ten aspekt. Strona internetowa wykonana przez nasz zespół będzie dostosowana do prawidłowego wyświetlania nie tylko na komputerze czy laptopie, ale również na tablecie, smartfonie, iPadzie czy smartTV. Wszystko za sprawą wykorzystania technologii RWD (eng. Reponsive Web Design).

Pamiętaj! Twoja firma nie istnieje, jeżeli nie ma jej w internecie! Projektowanie stron internetowych, które zarabiają na siebie, to nasza specjalność.

Tworzenie stron www - realizujemy:

Przykładowe realizacje stron internetowych

Każda strona www musi posiadać

Domena internetowa to nazwa, którą wpisujemy w przeglądarce internetowej, aby trafić na określone strony internetowe. Naszą domeną jest Damtox, czyli nazwa firmy. Oczywiście nazwy stron internetowych mogą być różne – firmy bardzo często za domenę uznają nazwę firmy. W przypadku sklepów sytuacja wygląda podobnie, choć nie jest to regułą – możemy spotkać domeny firm i sklepów, które prowadzone są przez określony podmiot gospodarczy, ale dla klientów dostępne są pod inną, bardziej chwytliwą domeną (nazwą).

W przypadku nazw stron panuje jedna, bardzo ważna zasada – nazwa nie może być trudna i zbyt długa. Prostota jest kluczem do sukcesu. Kreatywność również jest w cenie, gdyż to ułatwia zapamiętanie nazwy witryny i trafienie do większego grona internautów (dotyczy nazw domen, które przekazywane są podczas rozmów telefonicznych, reklam radiowych, pojawiają się na ulotkach, plakatach czy innych punktach reklamowych).

Warto także pamiętać, że nie tylko my poszukujemy chwytliwych i jak najkrótszych nazw domen. To powoduje, że niektóre nazwy i rozszerzenia są po prostu zajęte. Wtedy należy wymyślić inną nazwę, również chwytliwą i jak najmniej podobną do witryn konkurencji. Chętnie w tym pomożemy, przeprowadzając odpowiednią analizę nazw domen – w Damtox pomagamy Klientom na każdym etapie prac nad stroną!

Kolejnym ważnym punktem na drodze do posiadania własnej strony www jest hosting. Jest to własne miejsce na serwerze hostującym pliki, które przez całą dobę dostępne są dla przeglądarek internetowych (i tym samym dla internautów, którzy wejdą na stronę). Rodzajów hostingu jest wiele, począwszy od gotowych pakietów WWW, a skończywszy na dedykowanych serwerach. Najtańsze wersje hostingu to serwery współdzielone – oznacza to, że na jednym serwerze przetrzymywane są pliki setek innych stron. Nieco droższą, ale bardziej bezpieczną alternatywą są serwery VPS, które generują własne, dużo większe miejsce na serwerze i pozwalają na bardziej zaawansowaną modyfikację skryptów czy też zarządzanie parametrami maszyny hostującej. Serwer dedykowany to prywatna maszyna do hostowania plików.

Podczas tworzenia stron staramy się podpowiadać Klientom, jaki hosting najlepiej wybrać. Wszystko zależy od złożoności portalu oraz od tego, jak wielu internautów będzie wchodziło na stronę. Czym większe portale, tym wydajniejszy hosting jest potrzebny. W przypadku, gdy na stronę jednocześnie będzie chciało wejść zbyt wiele osób, serwer zablokuje dostęp do plików, a internauci zamiast naszych tekstów i oferty, ujrzą białe tło z błędem o niedostępności serwisu. Dlatego wybór hostingu i dobór planu hostującego dla każdej domeny to bardzo ważna i zarazem indywidualna sprawa – w razie pytań lub problemów, chętnie pomożemy i zasugerujemy rodzaj hostingu, który sprosta budowanemu projektowi strony www.

CMS (z angielskiego Content Management System) to system zarządzania treścią. W przypadku stron internetowych, CMS to po prostu panel konfiguracyjny, który pozwala w szybki sposób na edycję niemal wszystkich funkcji i modułów na stronie. Ponadto system pozwala dodawać nowe podstrony, produkty, treści i zdjęcia – wszystko to bez konieczności znajomości języków kodowania HTML, PHP czy CSS. Kilka kliknięć wystarczy, aby dodać nową treść, zapowiedź eventu lub jakiekolwiek zdjęcie.

Każdy właściciel strony internetowej, który zdecyduje się na zamówienie projektu w naszej firmie, może liczyć na implementację systemu CMS. System będzie w języku polskim. Bazujemy na sprawdzonych rozwiązaniach, które pozwolą każdemu zostać administratorem swojej własnej witryny. Zadbamy również o podstawowe szkolenie z obsługi CMS – oznacza to, że zamawiając u nas stronę internetową, każdy może liczyć na kompletny projekt z własnym zapleczem CMS i opisem podstawowych zagadnień dotyczących obsługi (tak, aby we własnym zakresie móc aktualizować treści i zdjęcia na stronie). Tworzenie stron internetowych przez nas, w przyszłości ułatwia zarządzanie treścią na swoje witrynie. Strony internetowe są pod pełną kontrolą ich właściciela.

tworzenie stron www cennik

Orientcyjny koszt tworzenia stron internetowych

Tworzenie stron internetowych - cennik

Informacje cenowe dotyczące prezentowanych stron internetowych nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu cywilnego, mają wyłącznie charakter orientacyjny. Każda strona internetowa jest wyceniana indywidualnie, a jej koszt uzależniony jest od skomplikowania projektu, rozbudowania strony www i innych czynników z zagadnienia - projektowanie stron www.

Unikatowa grafika

Nasz zespół przygotuje dla Ciebie unikatowy, atrakcyjny wygląd strony internetowej. Projektując unikatową grafikę dla strony internetowej, nie zapominamy o tym, aby była ona użyteczna, z intuicyjną nawigacją i właściwą konstrukcją kodu. Grafika oraz rozłożenie elementów na stronie internetowej będzie takie, jakie Państwo sobie wyobrażą. Dodatkowym atutem będzie waga strony internetowej, która pozwoli na bardzo szybki czas ładowania strony w przeglądarce internetowej.

System CMS

Strony internetowe, wyposażymy ją w intuicyjny system CMS. Za jego pomocą staniesz się niezależny. Bez problemów Państwo oraz Państwa personel wprowadzą zmiany w treści na stronie, dodadzą nowe lub usuną stare zdjęcia, zaktualizują ofertę firmy, bez konieczności angażowania programów do tego zadania. W obecnych czasach strona internetowa musi być wyposażona w panel administracyjny!

Responsywność

Nowoczesna strona internetowa musi prawidłowo wyświetlać się na wszystkich odbiornika i urządzeniach mobilnych. Strona internetowa stworzona przez nas zespół napisana jest z wykorzystaniem technologii RWD. Zastosowanie technologii responsywnej na stronie internetowej sprawia, że nasz twór wyświetla się poprawnie na telefonach, tabletach, komputerach, a nawet telewizorach i rzutnikach.

Optymalizacja SEO

Nasi programiści w trakcie tworzenia strony internetowej dbają o czytelny i przyjemny kod dla wyszukiwarek internetowych. Dodatkowo przed uruchomieniem strony dogłębnie analizujemy ją i odchudzamy, aby ta nie powodowała opóźnień w ładowaniu strony. Nasz kod źródłowy kochają wyszukiwarki internetowe, a więc strona internetowa będzie łatwiejsza do pozycjonowania w wyszukiwarce internetowej.

Gwarancja

Jesteśmy pewni wysokiej jakości oferowanych przez nas usług. Jako nieliczni udzielamy 12-miesięcznej gwarancji na prawidłowe funkcjonowanie strony internetowej. Jeżeli w okresie 12 miesięcy zostaną wykryte jakieś błędy, naprawimy je całkowicie za darmo! Tylko u nas gwarancja satysfakcji, serwis oraz aktualizacja strony wraz z rozwojem technologii i obecnie panujących trendów.

Szkolenie z obsługi

Nasz zespół specjalistów stworzy dla Ciebie stronę internetową z panelem administracyjnym. Mimo iż jesteśmy przekonani, że obsługa jest intuicyjna, to dla grupy osób może okazać się niezrozumiała. Z przyjemnością wytłumaczymy Państwu wszystkie niezrozumiałe funkcje w panelu administracyjnym, przeszkolimy z obsługi CMS-a i w razie potrzeby przygotujemy stosowny poradnik. Istnieje możliwość konsultacji telefonicznych!

Statystyki oglądalności

Nasz zespół podłączy do strony olbrzymie narzędzie analityczne, jakim jest Google Analytics. Strona internetowa wyposażona w system analityczny oferuje ogromne możliwości administratorom. Bez problemu sprawdzić ilość odwiedzin swojej strony, adresy IP i ich lokalizację , z jakich urządzeń odbyły się odwiedziny (np. table lub komputer), czas spędzony na stronie, skąd trafił do nas użytkownik i wiele innych danych statystycznych.

Wielojęzyczność

Każda rozbudowana strona www może być wyposażona w moduł do obsługi wielu języków. Nasz zespół wykona dla Ciebie stronę internetową, która będzie wyposażona w moduł do obsługi wielu języków. Bez problemu zaprezentujesz na swojej stronie internetowej informacje w języku polskim, a dodatkowo w każdym, dowolnie zdefiniowanych języku.

Wielopoziomowe menu

Każda rozbudowana strona internetowa charakteryzuje się zdecydowanie większą ilością zakładek niż w przypadku wizytówki firm. Rozbudowana strona internetowa, jaką wykona nasz zespół, uwzględni w menu nawigacyjnym wielopoziomowe zagnieżdżenia odnośników do innych podstron. Twoje menu na stronie internetowej będzie rozwijało się, a więc bez problemu umieścisz w menu wszystkie najważniejsze odnośniki do podstron na stronie internetowej.

Rozbudowane formularze

Formularz kontaktowy jest bardzo ważnym elementem każdej strony internetowej. Nie wszyscy jednak decydują się na podstawowe pola do wypełnienia na stronie internetowej. Nasz zespół przygotuje na Twojej stronie internetowej tak rozbudowany formularz, jaki tylko zdołasz sobie wyobrazić. Nie ma przeszkód, aby potencjalny klient uzupełnił dodatkowe dane do wysyłanej wiadomości z Twojej strony. Rozbudowane formularze mogą być o np. pola wyboru, rozwijane listy itp.

Animacje

Ożywimy Twoją stronę internetową! Nasz zespół zaprojektuje na Twojej stronie internetowej wiele elementów animacji, które ożywią Twoją stronę, a to wpłynie na skupienie większej uwagi na Twojej stronie internetowej przez potencjalnego klienta. Zadbamy, aby na stronie internetowej znajdował się slider czy ciekawe wejścia, przejścia, sposoby pojawiania się elementów graficznych itp.

Płatności online

Czy wyobrażacie sobie sklep internetowy bez błyskawicznych płatności online? My również nie wyobrażamy sobie takiej dogodności. Nasz zespół przygotuje sklep internetowy i zintegruje go z płatnościami online. Jesteśmy w stanie podpiąć płatności z takich serwisów jak: PayU, DotPay, Przeelwy24, PayPal, SagePay oraz każdy inny serwis, zgodnie z Państwa wymaganiami.

Integracja z porównywarkami cen

Bardzo popularnym rozwiązaniem w sklepach internetowych jest integracja z porównywarkami cen np. ceneo, nokaut czy skąpiec. Sklep internetowy wykonany przez nasz zespół zostanie dostosowany do poprawnej integracji z najpopularniejszymi porównywarkami cen. Wystarczy kilka kliknięć myszką, a Twoja baza produktów będzie wyświetlała się w porównywarkach cen.

Integracja z firmą kurierską

Sklep internetowy to również wysyłka produktów. Nie ma nic lepszego niż zintegrowany sklep internetowy z Twoją firmą kurierską. Połączymy Twój sklep internetowy z firmą kurierską, a Ty lub Twój personel od razu będzie mógł zarządzać listami przewozowymi, generować linki do śledzenia przesyłek czy drukować etykiety. Integracja z firmą kurierską diametralnie przyśpiesza cały proces nadania przesyłek oraz ich kontrolowania.

Opinie

Jesteś pewien wysokiej jakości oferowanych produktów w swoim sklepie internetowym? Czy wiesz, że opinie pod produktami zwiększają współczynnik sprzedaży? Nasz zespół skonfiguruje sklep internetowy w taki sposób, aby internauci mogli opiniować Twoje produkty. Decydując się na taką funkcjonalność, na pewno zwiększysz sprzedać w swoim sklepie internetowym.

Newsletter

Newsletter jest bardzo potężnym narzędziem marketingowym. Koszty pozyskania nowego klienta są duże. Skorzystaj z możliwości zachowania każdego klienta do ponownego zakupu. Regularnie informuj swoich klientów o nowych promocjach, wysyłaj kupony rabatowe czy informacje o wyprzedażach. Zbuduj relację ze swoim klientem, a na pewno odwdzięczy się poprzez kolejne zakupy lub poleci Twój sklep swoim znajomym.

Magazyn

Każdy nasz sklep internetowy posiada stany magazynowe. Na bieżąco możesz być informowany o zbliżającym się wyczerpaniu produktu w magazynie fizycznym. Klienci również zwracają na to uwagę. Końcówki w magazynie mogą wpływać na szybsze podejmowanie decyzji przez klienta.

Portal internetowy jest specyficznym serwisem internetowym o rozszerzonych różnorodnych funkcji internetowych. Każdy portal internetowy wymaga indywidualnego podejścia do jego realizacji.

Proces tworzenia portalu internetowego już na etapie projektowania musi uwzględniać znacznie większe obciążenia serwerowe oraz ruch na stronie. Każdy rodzaj portalu musi przetrwać wszelkiego rodzaju przeciążenia lub większe ilości ruchu w tym samym czasie.

Każdy portal internetowy jest inny i wymaga od nas nieszablonowego podejścia do realizacji zlecenia. W związku z tym rozpiętość cenowa jest ustalana indywidualnie.

Tworzenie stron internetowych, a dokładniej projektowanie stron internetowych to proces wieloetapowy. Wszystkie strony internetowe w sieci posiadają określoną funkcjonalność. Przy tworzeniu stron www warto znać jej przeznaczenie, aby przygotować najbardziej odpowiadającą założeniu stronę internetową. Zaufaj naszej agencji marketingowej i prześlij nam specyfikację strony internetowej, a my przygotujemy dokładny koszt za stworzenie strony internetowej.

Tworzenie stron internetowych responsywnych (RWD)

Tworzenie stron internetowych responsywnych (RWD)

Co to jest Responsive Web Design?

Projektowanie stron internetowych w technologii responsywnej. Responsive Web Design, czyli RWD, to styl tworzenia stron www, które będą poprawnie wyświetlane na różnych urządzeniach (dopasują rozdzielczość do wymagań urządzenia, na którym zostaną wyświetlone). Tradycyjne tworzenie strony www skupia się wyłącznie na wersji desktop (czyli na wyglądzie strony wyświetlanej tylko na komputerach stacjonarnych/laptopach). RWD to nowoczesny sposób projektowania i budowania stron. Responsywność została wymuszona zarówno przez postęp technologiczny (coraz więcej osób przegląda Internet

za pomocą urządzeń mobilnych) i wyszukiwarkę Google, która od kilku lat promuje witryny potrafiące dopasować layout (szatę graficzną) do poprawnego wyświetlenia zarówno na komputerze stacjonarnym, mobilnym tablecie czy smartfonie. RWD stało się wręcz koniecznością, zarówno w ujęciu marketingu internetowego, jak i samej wygody internautów, którzy przeglądają strony internetowe za pomocą tabletów czy smartfonów.

Badania nie kłamią, już blisko 50% internautów na całym świecie korzysta z sieci za pomocą mobilnych urządzeń. Dlatego idąc z duchem czasu i rozwoju standardów webdevelopingu, my również oferujemy naszym Klientom strony internetowe, które są w pełni responsywne. Wszystkie nasze projekty wyświetlają się wzorowo zarówno w wersji desktop i mobile. Dbamy o to, na każdym etapie prac testujemy rozwiązania i sprawdzamy, czy każde urządzenie i każda przeglądarka poprawnie wyświetla layout strony. Tego wymaga Google i każdy mobilny internauta – i to właśnie oferujemy, a wręcz gwarantujemy w Damtox!

Zasada działania Responsive Web Design (RWD)

Projektowanie stron internetowych dla urządzeń mobilnych. Pamiętaj, że RWD gwarantuje poprawne wyświetlenie stron na wszystkich urządzeniach (w tym urządzeniach mobilnych). Zasada działania jest prosta – realizując tworzenie strony internetowej, dbamy o to, aby pliki CSS odpowiedzialne za rozmieszczenie i wygląd strony) były czytelne dla przeglądarek internetowych różnych urządzeń. Elementy typu element graficzny czy treść na stronie odpowiednio się skalowały. Nie implementujemy gotowych, ustalonych z góry rozmiarów modułów czy okien na teksty – CSS operuje na wartościach procentowych, które pozwalają na bieżąco przeliczyć sposób wyświetlenia strony na urządzeniu, na którym będzie uruchamiana. Dlatego wersje desktop portalu różnią się od wersji RWD pod względem wielu elementów – niemniej obie wersje zachowują należytą czytelność i funkcjonalność i są po prostu przejrzyste dla internautów. Elementy na stronie internetowej rozmieszczone są w miejscach intuicyjnych dla odbiorcy.

tworzenie stron www RWD

Podczas tworzenia responsywnych stron dbamy o to, aby layout (szata graficzna) strony odpowiednio wyświetlała i dopasowywała się do urządzeń i przeglądarek mobilnych. Testujemy, projektujemy dwie wersje (desktop i RWD) i podczas implementacji dokładnie sprawdzamy, czy aby na pewno każdy moduł jest odpowiednio wyświetlany zarówno na zwykłym komputerze stacjonarnym i na smartfonie.

strony internetowe na komórki

Dlaczego warto tworzyć strony RWD?

Obecnie urządzenia mobilne mocą obliczeniową i funkcjonalnością mogą być porównywane do dobrych laptopów. Wielordzeniowe procesory, ogromne ilości pamięci RAM a do tego wysokiej jakości dotykowe wyświetlacze – tablety i smartfony są po prostu wygodne i pozwalają na więcej, a swoją mobilnością przekonują do tego, aby Internet przeglądać niemal w każdych warunkach. To spowodowało, że obecnie blisko 50% internautów deklaruje przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych. Wyobraźmy sobie sytuację, że nasza strona nie jest RWD, czyli nie wyświetla się poprawnie dla tych wszystkich internautów, którzy chcą na nią wejść za pomocą tabletu czy smartfona. Nieczytelny tekst, małe zdjęcia, brak możliwości wygodnego przewijania strony, brak czytelności menu i możliwości przejścia na podstroję z ofertą czy produktem – nie wspominając braku możliwości zrobienia zakupów. Nic dziwnego, że większość mobilnych internautów natrafiając na stronę, która nie jest RWD, po prostu wychodzi z niej, nie sprawdzając jej zawartości.

Oto prosty przepis, jak stracić internautę. Google doszło do tego samego wniosku, dlatego od kilku lat oznacza w wyszukiwarce strony, które nie są responsywne, ostrzegając przed nimi użytkowników przeglądających Internet na smartfonach. Co więcej, RWD jest istotne także w kontekście pozycjonowanie stron. To wszystko ma wpływ na wygodę użytkownika i na konwersję – internauta, który wejdzie na stronę i nie będzie mógł zapoznać się z jej zawartością (czyli ofertą firmy lub sklepu online), nie stanie się klientem danej firmy. Krótko rzecz ujmując: brak strony RWD = brak internautów = brak zarobku.

Tworzenie stron www w etapach,
czyli projektowanie stron internetowych - krok po kroku

Tworzenie stron www rozpoczynamy od dokładnej analizy oczekiwań Klienta. Wystarczy zgłosić się do nas i opisać, jaki rodzaj strony Państwa interesuje. W Damtox tworzymy blogi, strony firmowe, wizytówki, sklepy online i rozbudowane portale. Wszystkie tworzone przez nas witryny posiadają specjalny system CMS, który pomaga w późniejszym zarządzaniu treścią.

Wystarczy odezwać się do nas i przedstawić swój pomysł na stronę. Kilka informacji wystarczy (brief z informacją, jaki rodzaj strony, jaka kolorystyka, grafika), abyśmy mogli dokonać wyceny. Budujemy zarówno proste strony, jak i rozbudowane witryny z dedykowanymi rozwiązaniami i modułami.

Jeżeli nie mają Państwo gotowego planu strony lub po prostu nie wiedzą, co teraz jest modne w sieci – nie ma problemu. Chętnie przedstawimy portfolio naszych projektów lub wersje demonstracyjne stron, które będzie można dopasować pod Państwa potrzeby. Jesteśmy kreatywni, dlatego nawet wtedy, gdy Klient zostawia nam wolną rękę w zakresie budowy stron, przygotujemy kilka propozycji i po zaakceptowaniu – przystępujemy do dalszego etapu prac.

Gdy otrzymamy już wstępne informacje na temat tego, jaki rodzaj strony budujemy (i oczywiście po zaakceptowaniu wyceny i podpisaniu umowy), przystępujemy do przygotowania wstępnego szkicu strony - rozpoczynamy projektowanie strony www. Projektujemy layout od podstaw lub dopasowujemy istniejące już rozwiązania do potrzeb określonego projektu. Wszystko zależy od wymagań Klientów, rodzaju strony (założenia strony www) oraz dedykowanych rozwiązań. W przypadku, gdy projekt wymaga dedykowanych modułów, layout budujemy od podstaw. Przy prostszych stronach, przygotowujemy wersje demonstracyjne lub pokazujemy portfolio, z którego Klient może wybrać, jak ma wyglądać jego strona.

Oczywiście każdy projekt witryny jest dla nas indywidualną przygodą, dlatego nawet gotowe szablony graficzne dopasowujemy pod indywidualne dyktando Klientów. Gotowe projekty przedkładamy i po uzyskaniu akceptacji/wdrożeniu poprawek, zaczynamy pracę nad kodowaniem i konfiguracją serwera.

Strona musi mieć własną przestrzeń hostingową, aby każdy internauta mógł ją odwiedzić o dowolnej porze dnia i nocy. Dlatego mając już wstępny projekt i pracując nad kodowaniem szablonu i instalacją systemu CMS, w międzyczasie zajmujemy się konfiguracją serwera/hostingu. Tutaj Klient ma pełną dowolność – my możemy zająć się wybraniem i zakupieniem pakietu hostingowego lub możemy pracować na dostarczonych dostępach. W obu przypadkach od podstaw konfigurujemy hosting i niezbędne ustawienia, aby strona po zaimplementowaniu na serwerze działała jak najlepiej.

Rozumiemy, że nie każdy ma doświadczenie i wiedzę, aby samodzielnie wybrać hosting dla strony. Dlatego oferujemy pomoc w zakresie wyboru i konfiguracji hostingu. Dobierzemy pakiet hostingowy pod wcześniejsze ustalenia (projekt strony www), po czym zajmiemy się konfiguracją. Mamy doświadczenie i wiedzę, kto aktualnie oferuje najlepszy, najbardziej stabilny hosting w rozsądnej cenie – z naszymi sugestiami zdobędą Państwo nie tylko gotową stronę, ale także hosting, który na pewno nie będzie zawodził.

Mamy wytyczne, ustalony szablon graficzny (layout strony www), dodatkowe informacje o treściach/grafikach i skonfigurowany serwer hostingowy. Czas przejść do meritum tworzenia stron www, czyli kodowania. Jest to proces stricte programistyczny, dlatego nie będziemy Państwa zanudzać technikaliami. Kodowanie polega na napisaniu kodu programistycznego, który będzie zrozumiały dla przeglądarek internetowych. To bardzo ważny etap, gdyż tworzymy instrukcję dla przeglądarki, jak ma odczytywać tworzony portal, gdzie ma wyświetlać grafiki, zdjęcia, jakiego koloru ma być tło czy czcionka. Jest to jednocześnie najtrudniejszy etap prac, który wymaga lat praktyki i ciągłej nauki, gdyż standardy kodowania stron są na bieżąco aktualizowane.

W Damtox kompleksowo podchodzimy do etapu kodowania stron internetowych (kompleksowe tworzenie stron internetowych). Nie ważne, czy budujemy duży portal od podstaw, czy też małą wizytówkę firmową bazującą na gotowym motywie – w obu przypadkach zawsze niezbędne są prace programistyczne – dla nas to żaden problem!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, każda nasza strona posiada własny system CMS. Dzięki temu, otrzymują Państwo gotowy portal, który posiada własne zaplecze techniczne, czyli system/panel. Wystarczy zalogować się pod wskazanym linkiem (dane dostępowe przekazujemy po zakończeniu prac), aby móc za pomocą kilku kliknięć dodać nowy artykuł, podstronę, produkt, wpis na blogu czy jakąkolwiek inną treść.

Na tym etapie prac implementujemy system CMS, czyli wdrażamy i sprawdzamy poprawność działania systemu i samej strony. Gdy wszystko działa i portal jest gotowy od strony technicznej i wizualnej, przechodzimy do finalnego etapu prac tworzenia stron.

Poprzez system CMS uzupełniamy stronę, dodając teksty, artykuły i zdjęcia. Nie zapominamy także o logotypie strony (logo przesyła zamawiający, istnieje także możliwość zamówienia u nas projektu logo). Jeżeli nie posiadają Państwo tekstów na stronę – nic nie szkodzi. Współpracujemy z profesjonalnymi copywriterami, którzy chętnie napiszą treści na stronę, uwzględniając wszystkie informacje o firmie/sklepie/blogu. Wystarczy dać nam znać, że mamy zająć się również tekstami – wówczas przygotujemy listę fraz kluczowych i na podstawie uzyskanych danych o firmie, zajmiemy się tworzeniem treści.

Mając gotowe artykuły i zdjęcia, układamy wszystkie materiały na stronie, dbając o estetykę witryny, funkcjonalność dla użytkowników i przejrzystość dla robotów wyszukiwarek. Tworzone przez nas strony internetowe są zawsze w 100% przyjazne zarówno dla internautów (wchodzących na strony z urządzeń stacjonarnych i mobilnych) i wyszukiwarki Google.

Gdy portal jest gotowy, przystępujemy do finalnego etapu prac, czy dokładnej analizy. Sprawdzamy poprawność działania systemu CMS, wyświetlania strony na różnych urządzeniach i przeglądarkach internetowych oraz co najważniejsze – szybkość działania gotowego portalu. Jeżeli strona wyświetla się poprawnie, przekazujemy Klientowi wszystkie niezbędne dostępy, zarówno do serwera, panelu hostingowego oraz systemu CMS.

W Damtox dbamy o to, aby każdy Klient zlecając nam budowę strony otrzymał produkt gotowy, który spełni jego oczekiwania w 101%. Dlatego jeżeli na jakimkolwiek etapie prac czy końcowej analizy zauważymy, że portal nie spełnia naszych wyśrubowanych standardów, niezwłocznie zajmujemy się poprawą.

Oczywiście każdy może liczyć na fachowe doradztwo i pomoc, zarówno na etapie planowania strony, jak i po jej ukończeniu. Zapraszamy do współpracy z zakresu tworzenia stron www z firmą Damtox – pełen profesjonalizm i gwarancja otrzymania strony, która będzie idealna!

Pamiętaj, że dla naszej agencji marketing i tworzenie stron www to nasza pasja! Nie martwi nas ktoś, kto oferuje ceny o 5% niższe. Niepokoi nas ktoś, kto może zaoferować lepsze doznania dla klienta niżmy! Tylko my wiemy jak zrobić strony internetowej, które zarabiają na siebie. Nasze doświadczenie o tworzeniu stron intenetowych oraz szeroko pojęty marketing jest do Państwa dyspozycji.

Oceń ten artykuł:

Często zadawane pytania o tworzeniu stron www

Responsywność, czyli skrót RWD określany z języka angielskiego Responsive Web Design – powszechnie zestandaryzowana technika tworzenia stron internetowych. Projektowanie strona internetowych w technologii RWD ma za zadanie wpłynąć na wygląd i układ naszej strony internetowej, aby ta automatycznie dostosowywała się do rozmiarów okna przeglądarki internetowej, na której jest wyświetlana strona internetowa np. smartfony, tablety czy smartTV. Reasumują, strony internetowe wykonane w technologii RWD, poprawnie wyświetlają się na telefonach, iPad-ach, tabletach, komputerach stacjonarnych, laptopach czy smartTV.

Hosting jest elementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania każdej strony internetowej. Strony internetowe do działania muszą być obsługiwane przez serwer web. Hosting jest usługą polegającą na udostępnieniu przez dostawcę usług internetowych, swoich zasobów serwerowych. Innymi słony, hosting to pewnego rodzaju rezerwacja i udostępnienie przestrzeni dyskowej stronie internetowej. Za pomocą hostingu oraz stałego dostępu do internetu każda strona internetowa wyświetla się w sieci. Nasz zespół wraz z realizacją strony internetowej pomaga wybrać usługodawcę hostingu lub oferuje udostępnienie przestrzeni dyskowej na swoich serwerach. Nie musisz się niczego obawiać. Zajmiemy się wszystkim, co dotyczy prawidłowego uruchomienia strony internetowej. Skonfigurujemy hosting, pocztę e-mail i opublikujemy stronę internetową w sieci.

Serwer plików strony internetowej to nic innego jak komputer podłączony do komputera. Każdy serwer posiada swój unikatowy numer, jakim jest adres IP. Domena to alfanumeryczne określenie adresu IP. Posiadając domenę internetową, podpinamy ją pod konkretny serwer, a więc przypisujemy jej adres IP. Po wpisaniu adresu domeny internetowej odnajdujemy nasz serwer, na którym znajduje się nasza strona internetowa. Z tego względu domena pełni najważniejszą funkcję łączącą stronę internetową z konkretną stroną internetową. Jest to element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania strony www. Warto wiedzieć, że w sieci nie może istnieć dwóch takich samych nazw domeny. Warto więc przemyślanie wybrać nazwę domeny dla swojej strony internetowej. To za pomocą tej nazwy będzie wyświetlała się Państwa strona internetowa w wyszukiwarkach internetowych.

Strona internetowa to koszt jednorazowy. Nasz zespół przygotuje dla Ciebie stronę internetową zgodnie z wymaganiami i w kwocie ustalonej na początku współpracy. W kwestii samej strony internetowej jest to opłata jednorazowa. W perspektywie czasu muszą Państwo zaopatrzyć się w opłaty cykliczne. Do opłat cyklicznych zaliczamy opłaty za hosting oraz opłaty za domenę internetową. Wysokość opłat cyklicznych uzależniony jest od wybranego pakietu hostingowego u swojego hostingodawcy oraz koszt przedłużenia domeny u swojego rejestratora domeny. Oczywiście mogą pojawić się dodatkowe koszty związane ze stroną internetową, ale dotyczą one tylko i wyłącznie odpłatnych modyfikacji strony po jej wykonaniu.

System Zarządzania Treścią (zamiennie CMS) jest oprogramowaniem pozwalającym na łatwą aktualizację zawartości strony przez nietechniczny personel. Podstawowym założeniem systemu CMS jest odseparowanie treści od wyglądu strony. W systemie CMS, uprawniony do tego celu, redaktor wprowadza zmiany w treści lub wprowadza nowe treści, te zapisywane są w bazie danych. Następnie treść generowana jest dynamicznie i wyświetlana na naszej stronie internetowej. Zastosowanie CMS nie tylko przyśpiesza proces uzupełniania strony www, ale również daje możliwość edycji treści przez użytkowników bez znajomości języków programowania. Nasze strony internetowe w standardzie są wyposażone w system zarządzania treścią, aby Państwo mogli bez pomocy osób trzecich zarządzać swoją stroną internetową.

Stworzenie strony internetowej (tworzenie stron internetowych) jest procesem złożonym i wymagającym czasu. W zależności od stopnia skomplikowania projektu strony internetowej potrzebny czas na wykonanie strony internetowej to od 5 do 24 dni roboczych. O tym ile dokładnie będziemy potrzebowali czasu na wykonanie strony www dla Państwa firmy, dowiesz się po ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących przyszłej strony internetowej. Każda strona internetowa, która ma być nie tylko estetyczna, ale również ma spełniać oczekiwania klienta, wymaga zaangażowania kilku osób wdrożonych w produkcję strony internetowej. Dopracowanie wszystkich szczegółów oraz licznych akceptacji klienta wydłuża czas tworzenia strony. Nasz zespół dopełnia wszelkich starań, aby każdy projekt został ukończy, w najkrótszym z możliwych terminów.

Najważniejszym elementem w procesie tworzenia strony internetowej jest dokładne wyjaśnienie swojego zapotrzebowania. Najlepszym rozwiązaniem do omówienia szczegółów projektu jest kontakt telefoniczny bądź za pośrednictwem poczty e-mail. Niemniej jednak oferujemy dojazd do klienta, istnieje możliwość spotkania się w dogodnym dla Państwa miejscu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i niejasności, wytłumaczymy i wstępnie zarysujemy naszą wizję na temat stworzenia strony internetowej. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie sprosta Państwa oczekiwaniu.

Strona internetowa musi pełnić funkcję prezentacyjną. Profesjonalna strona internetowa, która będzie wizytówką Twojej firmy w sieci, musi być unikatowa. Strony internetowe, które można kupić na portalach aukcyjnych lub od osób bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych , może nieść za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Najczęściej strony internetowe, niskobudżetowe, tworzone są na gotowych szablonach, wykorzystanych setki razy. Często zdarza się, że w gotowych projektach są zakodowane „furtki” dla hackerów, przez które w każdym momencie osoba trzecia może przejąć kontrolę nad stroną internetową. Nasz zespół do grupa profesjonalistów i zawsze tworzymy strony od zera. W ten sposób mamy możliwość dalszej rozbudowy strony www, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Zdecydowanie odradzamy kupna strony niskobudżetowej, a zalecamy przekazanie tej kwestii profesjonalistom.

Dokładnie wiem, że kto się nie rozwija, ten się cofa. Każda firma z czasem może poszerzać swoją ofertę, ulepszać lub modyfikować rozwiązania na stronie internetowej. My nie pozostawiamy partnerów biznesowych na pastwę losu! Profesjonalna strona internetowa, jaką wykonać Państwu u nas, to nie wszystko, co oferujemy w ramach współpracy. Na początku uruchamiamy stronę na serwerze klienta. Od ukończenia strony internetowej przejmujemy ją pod 12-miesięczne wsparcie techniczne. Jeżeli zajdzie potrzeba zmodyfikowania jej lub zaktualizowania, za ustaloną wcześniej kwotę wykonamy to! Nawet gdybyście Państwo znaleźli jakiś błąd w funkcjonowaniu strony internetowej, to nasi specjaliści przeanalizują go i niezwłocznie naprawią!

„W XXI wieku, gdy nie ma Cię w internecie, nie istniejesz!” Jesteśmy tego samego zdania. Bez względu na wielkość firmy, każda działalność gospodarcza powinna posiadać swoją stronę internetową. Własna strona internetowa to narzędzie, które pokaże waszą ofertę wśród nowych klientów. Dodatkowym atutem posiadania profesjonalnej strony internetowej jest marka. To właśnie za sprawą strony internetowej możesz budować swój wizerunek, markę w sieci. Warto wspomnieć, że strona internetowa jest potężnym narzędziem marketingowym. Za jej pomocą dostarczysz swoim klientom spersonalizowaną ofertę oraz wpłyniesz na ich decyzję zakupową. Strona internetowa w sicie to element, bez którego nie można skutecznie się rozwijać! Spokojnie, nasz zespół wykona dla Państwa profesjonalną stronę internetową, zgodnie z Państwa wymaganiami.

Zdajemy sobie sprawę, że mimo zastosowania intuicyjnych rozwiązań, nie każdy jest w stanie poruszać się po panelu administracyjnym strony. Z tego względu nasz zespół nie dość, że przygotuje stronę internetową, to jeszcze uzupełni ją treścią otrzymaną od Państwa. Jeżeli jednak lekkie pióro nie jest Państwa silną domeną, to za dodatkową opłatą jesteśmy w stanie przygotować treści na Państwa stronę internetową. Nasi copywriterzy sprawią, że Państwa strona będzie uwielbiana przez internautów. Reasumują, bez obaw mogą Państwo liczyć na wsparcie naszego zespołu w kompleksowej realizacji zlecenia.

Czas ładowania strony jest jednym z algorytmów Google, dlatego wiemy, że każda strona powinna wczytywać się jak najszybciej. Ogólnym założeniem w procesie tworzenia strony internetowej jest dążenie do minimalnej wagi strony, zoptymalizowanych zapytań do bazy danych i innych elementów wpływających na czas ładowania strony internetowej. Czy wiesz, że jeżeli twoja strona otwiera się dłużej niż 5-6 sekund, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odwiedzający wyjdzie z Twojej strony? Strony internetowe wykonane przez nas zespół na etapie uruchamiania na domenie klienta, optymalizuje stronę i przygotowuje ją do pozycjonowania. Warto wspomnieć, że dbamy, aby czas ładowania strony był jak najkrótszy na każdy odbiorniku, na którym ma być otwierana strona www.

Tworzenie stron internetowych to nie wszystko co oferujemy. Agencja interaktywna Damtox jest zespołem wyspecjalizowanych fachowców. Nasza firma skutecznie funkcjonuje w kilku obszarach. Swoją działalność opieramy na dwóch podstawowych filarach: pozycjonowanie oraz tworzenie stron internetowych. Mimo dwóch gałęzi funkcjonowania naszej firmy oferujemy również pokrewne usługi z nimi związane. Ogólnie ujmując, oferujemy szeroko pojęty marketing w intranecie, czyli pozycjonowanie stron, kampanie linków sponsorowanych, obsługę w social media, realizujemy szkolenia SEO, wykonujemy profesjonalne audyty SEO oraz tworzymy strony internetowe, modyfikujemy strony internetowe i optymalizujemy strony internetowe. Ze względu na wachlarz oferowanych usług, masz pewność, że Twoja strona internetowa będzie dostosowana do procesu pozycjonowania czy innych usług marketingowych.

Tworzenie stron www jest procesem wieloetapowym. Abyśmy mogli przedstawić koszt wykonania strony internetowej musimy poznać jej specyfikację. Na podstawie wysłanej do nas specyfikacji jesteśmy w stanie przedstawić dokładny koszt za wykonanie strony internetowej w którym uwzględnimy wszystkie wymagane elementy do jej wykonania.

Podstawowym językiem wykorzystywanym przy tworzeniu stron www jest HTML oraz CSS. Każda strona internetowa jest dokumentem hipertekstowym. Język HTML jest językiem hipertekstowym znaczników. To on odpowiedzialny jest za opisanie struktury informacji zawartych wewnątrz strony internetowej. HTML sprawia, że strona jest czytelna i zrozumiała dla każdego w przeglądarce internetowej. Obecnie najnowszym rozwiązaniem jest HTML5 i tworzymy strony www z wykorzystaniem tej wersji HTML. CSS są to kaskadowe arkusze stylów, jest listą dyrektyw (reguł), które wpływają na wybrane elementy, informują je, w jaki sposób mają być zaprezentowane na stronie internetowej. W procesie tworzenia stron www wykorzystujemy również język programowania PHP, JavaScript i inne języki programowania. Nasz zespół tworząc stronę internetową, wykorzystuje wszystkie możliwe języki programowania oraz integruje z bazą danych MySQL.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Rozumiem i akceptuję